Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.06.2020 14:30
Poketoons już do obejrzenia
1291V

Pokemon w stylu kreskówek z ubiegłego wieku. Poketoons już do obejrzenia w Internecie

The Pokemon Company wypuściło bardzo ciekawy, krótki odcinek, który przedstawia, jak mogłoby wyglądać popularne anime, gdyby wypuszczono je na początku XX wieku. 

Marka "Pokemon" jest dziś bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie. Ciężko znaleźć gałąź popkultury, w której nie pojawiają się żadne projekty związane z popularnymi potworkami. Zyski, jakie generują, są ogromne, a z roku na rok zdają się tylko rosnąć! 

Niedawno dowiedzieliśmy się, że już 12 czerwca na platformie Netflix pojawi się pierwsze 12 odcinków najnowszego sezonu o przygodach Asha, Pikatchu oraz całej paczki przyjaciół. Ogrom fanów czeka na tę premierę, a aby umilić sobie ten czas, można zapoznać się z niezwykle ciekawym i pomysłowym projektem od The Pokemon Company.

Na oficjalnym kanale YouTube, firma zamieściła czterominutowy filmik, który przedstawia nam coś, co nazwano "Poketoon". Jest to wizja Pokemonów w formule kreskówek z lat 20. ubiegłego wieku. Jestem przekonany, że wiele osób, które dorastały w latach 80. i 90. kojarzy tego typu animacje z polskich kanałów telewizyjnych. 

Trzeba przyznać, że animatorzy zrobili świetną robotę i jest to fantastyczny sposób, aby oddać hołd historii animacji. Osobiście liczę, że pojedynczy odcinek przerodzi się w miniserię, która będzie nas jeszcze niejednokrotnie bawiła! 

Źródło: YouTube

Tagi: kreskówka Pokemon Poketoons