Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.06.2020 20:10
The Last of Us Part 2 Ellie
1682V

Przecieki The Last of Us 2 nie pokazały zakończenia. Neil Druckmann: opublikowano wiele fałszywych informacji

Twórcy The Last of Us 2 musieli zmierzyć się z wielkim przeciekiem materiałów prezentujących kilka kluczowych wątków z ich gry, ale Neil Druckmann w najnowszym wywiadzie podkreślił: gracze nie zobaczyli zakończenia. Reżyser i scenarzysta postanowił uspokoić graczy.

Jedną z największych negatywnych niespodzianek ostatnich miesięcy był bez wątpienia przeciek materiałów z The Last of Us Part II. Sony i Naughty Dog musiały zmierzyć się z kryzysem, o którym postanowił opowiedzieć Neil Druckmann.

Reżyser i scenarzysta The Last of Us 2 potwierdził w rozmowie z Eurogamerem, że choć pojawia się wiele teorii dotyczących zakończenia, to jednak przecieki nie zaprezentowały najważniejszych scen z gry. Wśród materiałów nie ujawniono finału i dodatkowo jego zdaniem w Sieci pojawiło się „wiele fałszywych informacji”.

Naughty Dog nie zdecydowało się na komentowanie informacji oraz zaprzeczaniu przeciekom, ponieważ mogłoby to wpłynąć na ostateczne doświadczenie graczy. Neil Druckmann podkreślił jednocześnie, że najważniejszy jest gameplay:

„Nic nie może się równać z wcieleniem się w Ellie i odczuwaniem tych chwil, nie tylko w przerywnikach filmowych , ale w grze, rozmowach, muzyce i emocjonalnym wpływie, który na ciebie zadziała”

W The Last of Us 2 nie chodzi wyłącznie o „twisty fabularne”, a fani otrzymają szansę przeżywania wielu wydarzeń, które pozwolą im doświadczać wyborów podjętych przez bohaterów. Druckmann nie ukrywa złości z powodu przecieków, ale jest również przekonany, że gracze, gdy rozpoczną rozgrywkę, otrzymają, to czego szukają – niezależnie, czy natrafili na przecieki czy też nie.

Fanów uniwersum The Last of Us zapraszam na naszą publicystykę przygotowującą graczy na premierę: poznajcie nasze wrażenia z gry, a także przeczytajcie o ulepszeniu w oprawie i wielkich zmianach w mechanice rozgrywki.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-last-of-us-part-2-leaks-director-says-the-ending-is-not-out-there/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II