Iza Łęcka Iza Łęcka 16.03.2020 10:10
Wiedźmin 2 Netflix prace wstrzymane
808V

Wiedźmin od Netflix również zawieszony. Henry Cavill i cała ekipa chronieni są przed zagrożeniem

„Wiedźmin” od Netflix to kolejny wyczekiwany tytuł, którego produkcja przeżywa trudny moment. W trosce o życie i zdrowie aktorów oraz reszty ekipy, zdecydowano się na zawieszenie prac na planie drugiego sezonu serialu.

Jeszcze w weekend pojawiła się wiadomość, według której ekipa „Wiedźmina” w poniedziałek powróci na plan, by pracować nad kolejnymi odcinkami drugiego sezonu. Obecnie jednak Redanian Intelligence potwierdziło nową wiadomość: plan serialu został zamknięty przynajmniej na dwa tygodnie.

Aktorzy i pracownicy produkcyjni otrzymali wiadomości e-mail o wstrzymaniu prac przynajmniej na czas 14 dni – przerwa może być dłuższa w zależności od rozwoju sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Aktualnie jednak nikt nie może przewidzieć, jakie warunki zdrowotne będą panować na świecie – dbając o bezpieczeństwo pracowników, włodarze Netflixa podejmą stosowne decyzje .

Produkcja drugiego sezonu „Wiedźmina” miała zostać zakończona w sierpniu, by następnie zespół odpowiedzialny za post-produkcję rozpoczął działania otrzymując czas na dopracowanie poszczególnych scen. Serial planowo trafi na rynek w 2021 roku, ale nie wiemy, czy opóźnienie znacząco nie wpłynie na debiut historii.

Już w weekend Kajetan informował o przerwaniu produkcji wielu oczekiwanych historii – ze „Stranger Things”, „Lucyferem” i „The Falcon and the Winter Soldier” na czele. Trudna sytuacja wciąż się rozwija, a problemy z pandemią mogą wpłynąć na ramówki wszystkich wielkich stacji telewizyjnych i platform SVOD.

Sprawdźcie naszą publicystykę:

Źródło: https://redanianintelligence.com/2020/03/16/breaking-the-witcher-halts-season-2-production-due-to-coronavirus-concerns/

Tagi: koronawirus Netflix serial wiedźmin wiedźmin 2