Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.06.2020 17:22
The Last of Us 2 Ellie
2254V

The Last of Us 2 dla każdego. Naughty Dog zapewniło 60 opcji dostosowania gry

Naughty Dog chciało mieć pewność, że każdy gracz będzie mógł zapoznać się z The Last of Us 2. Twórcy zaoferowali 60 opcji dostosowania rozgrywki dla osób z niepełnosprawnościami, dzięki którym z przygodą Ellie zapoznają się wszyscy zainteresowani.

Od godziny 15:00 możecie zapoznać się z naszymi wrażeniami z The Last of Us 2. Butcher podzielił się swoją opinią o początku historii, a w międzyczasie na temat gry wypowiedziała się Emilia Schatz. Główna projektantka postanowiła pochylić się nad kwestią dostosowania gry do możliwości graczy.

The Last of Us 2 posiada 60 różnych opcji dostosowania rozgrywki, tak by każdy zainteresowany mógł zapoznać się z tytułem – niezależnie od problemów i niepełnosprawności:

„Dostępność dla nas polega na usunięciu barier, które powstrzymują graczy przed ukończeniem gry. Nie chodzi o ogłupianie rozgrywki lub ułatwianie jej przebiegu. Czego potrzebują nasi gracze, żeby grać na równi ze wszystkimi innymi?”

Naughty Dog zadbało o między innymi zmianę kolorów napisów, skalowanie interfejsu użytkownika, czytanie podpowiedzi dla pobliskich elementów czy też zapewnili dodatkowe funkcje sterujące, które mają po prostu pomóc graczom.

Te opcje były priorytetem dla deweloperów, którzy już na początku projektowania rozgrywki myśleli o tym, by każdy gracz mógł poznać opowieść Ellie. Sprawdźcie także najnowszy gameplay z The Last of Us 2.

Źródło: https://gamingbolt.com/the-last-of-us-part-2-includes-60-different-options-for-accessibility

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II