Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.06.2020 22:27
PS5 devkit czarny
2774V

PS5 na niektórych rynkach może być bardzo drogie. Sony zachęca do promowania PS4

Sony stawia na światową premierę PS5, ale nie oznacza to, że PlayStation 5 będzie dostępne dla każdego gracza. Sony India ma nawet zachęcać sklepy do skupienia swojego marketingu na PS4, ponieważ urządzenie w dniu debiutu będzie bardzo drogie.

W ubiegłym tygodniu Sony nie tylko zaprosiło graczy na pokaz związany z premierą PS5, ale jak wiadomo, impreza została przełożona. Mimo wszystko możemy mieć pewność, że Sony rozpoczęło już masową produkcję, która będzie rozwijana w kolejnych tygodniach, by móc zaspokoić zainteresowanie PlayStation 5.

Premiera na całym świecie nie oznacza oczywiście, że każdy gracz będzie mógł postawić w domu PlayStation 5. Nie znamy nadal ostatecznej ceny urządzenia, ale wiele na to wskazuje, że nie będzie to najtańsza konsola Japończyków.

Już szef PlayStation wspomniał o „najlepszej wartości” ceny do możliwości platformy, a dodatkowo przed dużą ceną urządzenia ostrzega także Sony India. Jeden z detalistów chciał budować hype na swojej stronie i sprawdzić zainteresowanie konsolą nowej generacji, ale oddział PlayStation sugeruje skupienie się na promocji PS4:

„Chcieliśmy umieścić PS5 na naszych kanałach społecznościowych kilka miesięcy temu. Nie podano nam żadnej ceny, chcieliśmy to zrobić, by klienci mogli powiedzieć nam, czy są zainteresowani urządzeniem. Jednak Sony India powiedziało, że sprzęt, gdy zadebiutuje, będzie kosztowny i poprosiło nas o skupienie się na PS4”

Nie możemy mieć pewności, że na całym świecie pojawi się taka sama cena, jednak możemy śmiało podejrzewać, że PlayStation 5 nie będzie najtańszą propozycją Sony. Firma chce zapewnić mocny sprzęt, dba o nowinki techniczne, a jak wiadomo: to wszystko kosztuje.

Źródło: https://themakoreactor.com/news/ps5-release-date-india-price-sony-jim-ryan/13521/#PS5

Tagi: playstation 5 ps5 Sony