Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.06.2020 09:05
Atari VCS na rynku
2825V

Atari VCS w końcu trafi w ręce graczy. Konsola na ostatniej prostej

Czekanie na Atari VCS dłuży się niesamowicie. W końcu jednak wygląda na to, że firma jest wreszcie gotowa do wprowadzenia na rynek rzeczonego retro sprzętu.

Atari po 2 latach od ujawnienia konsoli VCS jest wreszcie gotowe do premiery tego hardware'u. Firma zapowiedziała w nowym komunikacie, że w połowie czerwca 500 pierwszych egzemplarzy VCS opuści fabrykę i zostanie rozesłanych do użytkowników. W lipcu-sierpniu Atari VCS ma trafić w ręce reszty osób, które wsparły 2 lata temu crowdfundingowy projekt.

Pewne rzeczy niestety nadal są niejasne. Przykładowo Atari nadal nie podało pełnego lineupu gier na VCS. Ważne jednak, że konsola w ogóle pojawi się w formie fizycznej. Wiele osób spekulowało już, że Atari VCS nigdy nie powstanie i że firma będzie zmuszona oddać pieniądze ponad 11 tysiącom osób, które wsparły projekt.

W lutym doczekaliśmy się prezentacji interfejsu i menu Atari VCS. Dashboard sprzętu możecie sprawdzić w tym miejscu. Atari już wcześniej zapowiadało, że konsola będzie wspierać - oprócz klasycznych gier - również kilka całkiem nowoczesnych platform streamingowych - m.in. apkę Netflix i Disney+.

Źródło: https://www.ppe.pl/news/142393/atari-vcs-prezentacja-systemu-atari-gameplay-netflix.html

Tagi: atari atari vcs retro