Iza Łęcka Iza Łęcka 01.06.2020 08:11
Xbox Series X
1766V

Xbox Series X otrzyma w pełni przebudowany Xbox Store. Microsoft pracuje nad projektem Mercury

Pierwsi gracze otrzymują dostęp do projektu Mercury, który ma na celu odświeżenie sklepu Xboksa. Przygotowując się do premiery Xboksa Series X, zmiany w sklepie dotyczyć będą nie tylko odświeżonego designu, ale i zapewnienia zupełnie nowej architektury.

Microsoft powinien wkrótce zaprosić graczy na kolejną imprezę w ramach Xbox 20/20, podczas której poznamy najnowsze informacje dotyczące next-gena z Ameryki. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że oprócz nowej konsoli, sympatycy Xboksa, będą mieć do czynienia z jeszcze jedną nowością.

Pierwsi użytkownicy programu Xbox Insiders otrzymują dostęp do aplikacji o kodowej nazwie „Mercury”, która jest przebudowanym sklepem Microsoftu. Według Windows Central, korporacja z Redmond planuje zapewnić nową architekturę przygotowaną z myślą o telewizorach 4K.

Dziennikarze zaznaczają, że Microsoft zdecydował się na redesign sklepu, choć aplikacja ciągle przypomina sklep, z którego obecnie korzystamy. Inżynierowie w głównej mierze skupili się na odświeżeniu architektury, by w przyszłości sklep Mercury mógł udostępnić graczom szereg nowych funkcji.

Korporacja z Redmond nie zapomina jednak o już wydanych urządzeniach - nowy sklep pojawi się także na Xboksie One oraz w przyszłości na Xbox Lockhart. Redakcja wciąż przytacza informacje o „tańszym next-genie”, który ma zostać zaprezentowany w przyszłości.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-x-xbox-store-redesign-codenamed-mercury-reportedly-in-the-works

Tagi: Microsoft Xbox xbox series x Xbox Store