Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 30.05.2020 13:15
Final Fantasy VII Remake sprzedaż
1239V

Fantasy VII Remake. Square Enix jest niezwykle zadowolone z wyników sprzedażowych ich najnowszego hitu

Wygląda na to, że zainteresowanie, jakie wywołała premiera odświeżenia kultowej, siódmej odsłony popularnych RPG z serii Final Fantasy, bardzo uradowało twórców. 

Final Fantasy VII Remake to bez wątpienia największa premiera pierwszej części bieżącego roku. Fani, którzy przed ponad dwiema dekadami zwiedzali fantastyczny, niezwykle rozbudowany (jak na tamte czasy) świat wraz z Cloudem i ekipą, wreszcie dostali szansę odświeżenia całej przygody, w zupełnie nowej jakości. 

Projekt okazał się nie tylko sukcesem pod kątem ocen od recenzentów i graczy, ale również pod względem sprzedażowym! Wyniki wypadły bardzo dobrze, a Square Enix nie kryje zadowolenia takim obrotem spraw. Do sytuacji odniósł się sam CEO studia, Yosuke Matsuda:

Jesteśmy wdzięczni, że udało nam się przekroczyć 3.5 miliona sprzedanych egzemplarzy, biorąc pod uwagę, iż przez wzgląd na koronawirusa wyprodukowaliśmy i wysłaliśmy mniej fizycznych wersji gry.  Sprzedaż dysków okazała się początkowo niższa, ale wzrost zainteresowania cyfrowymi wydaniami świetnie wpłynął na całościowy wynik. 

Szefa firmy zapytano także o ewentualne dostarczenie gry na inne platformy, ale nie miał w tej sprawie zbyt wiele do przekazania. Bardzo szybko uciął wszelkie dalsze rozmowy:

Nie będziemy komentować możliwości wydania tego tytułu na innych platformach. 

Jak więc widać, choć wyniki okazały się sukcesem, nie można z pełnym przekonaniem stwierdzić, czy przyjdzie nam sprawdzić projekt na innych konsolach, niż PlayStation 4 od Sony. Inaczej może być z Final Fantasy XVI, o którym coraz więcej się spekuluje. 

Źródło: https://twinfinite.net/2020/05/final-fantasy-vii-remake-sales-pleased/

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix