Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2020 16:30
final fantasy vii remake wynik npd sukces
687V

Final Fantasy VII: Remake i Nintendo Switch z rekordami w USA. NPD potwierdza wyjątkowe wyniki

NPD ujawniło pełne zestawienie danych z amerykańskiego rynku i szczegóły potrafią pozytywnie zaskoczyć. Final Fantasy VII: Remake to najlepiej sprzedająca się gra na PS4 w 2020 roku, ale trzeba podkreślić, że cała branża zaliczyła wielkie ożywienie.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w kwietniu siedzieli w domach, więc bardzo chętnie sięgali po elektroniczną rozrywkę. Cała branża w ubiegłym miesiącu wygenerowała 1,5 mld dolarów i jest to 73% wzrost wyników względem tego samego okresu ubiegłego roku. Gracze pobili nawet rekord z 2008 roku, kiedy to wydatki na gaming wyniosły 1,2 mld dolarów.

Gry zanotowały lepszy wynik o 55% względem kwietnia 2019 roku (662 mln dolarów w 2020 roku, a 642 mln dolarów w 2008 roku), a sprzęt osiągnął 163% lepszy rezultat rok do roku (420 mln dolarów w 2020 roku, a 427 mln dolarów w 2008 roku). Natomiast akcesoria i zdrapki wygenerowały 384 mln dolarów (+49% rok do roku).

Najchętniej kupowaną produkcją kwietnia okazał się Final Fantasy VII: Remake – jest to jednocześnie trzecia najlepiej sprzedająca się gra 2020 roku i najlepiej sprzedająca się gra 2020 roku na PS4. Tytuł osiągnął rekord względem całego IP (liczby sprzedanych egzemplarzy i zarobionych dolarów) – wcześniej te osiągi zdobył Final Fantasy XV.

Warto dodać, że Call of Duty: Modern Warfare (drugie miejsce w kwietniu) to obecnie czwarta najszybciej sprzedająca się gra w historii Stanów Zjednoczonych. Natomiast Animal Crossing: New Horizons (trzecia lokata kwietnia) to druga najchętniej kupowana gra 2020 roku i najlepiej sprzedająca się gra na Nintendo Switcha w ostatnich 12 miesiącach (od kwietnia do kwietnia).

Na uwagę zasługuje jeszcze Nintendo Switch – to ponownie najchętniej kupowana konsola miesiąca (najlepszy wynik sprzedanych jednostek i zarobionych dolarów). Konsola Nintendo pobiła także rekord Nintendo Wii z 2009 roku (najlepsza dotychczasowa sprzedaż w USA).

Warto wspomnieć, że wcześniej Square Enix pochwaliło się świetnym wynikiem Final Fantasy VII Remake, a Nintendo potwierdziło kapitalne rezultaty Nintendo Switcha oraz najnowszego Animal Crossing.

Źródło: Twitter: MatPiscatella

Tagi: Final Fantasy VII Remake npd Square Enix sukces wyniki