Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2020 15:51
Death Stranding Reedus
3838V

Death Stranding to „sukces”. Hideo Kojima o sprzedaży gry i wykupieniu IP Metal Gear Solid oraz Silent Hill

W swoim czasie nie brakowało głosów, według których Death Stranding nie osiągnęło należytych wyników, więc w sprawie sprzedaży gry wypowiedział się Hideo Kojima. Japończyk wspomniał także o nowym projekcie i skomentował plotkę o rzekomym wykupieniu dwóch IP od Konami.

Death Stranding nie królował za długo na listach sprzedaży, ale Hideo Kojima nie może narzekać na wyniki osiągnięte przez grę. Japończyk rozmawiał z dziennikarzem Livedoor i podczas dyskusji wspomniał między innymi o sprzedaży najnowszej pozycji.

Tytuł zadebiutował aktualnie tylko na PlayStation 4 i już teraz zaczął na siebie zarabiać. Nie wiemy dokładnie, ile sprzedano egzemplarzy, ale Hideo Kojima określił grę jako „sukces”, dzięki któremu nie musi się martwić o budżet na następny projekt.

Nowa produkcja Kojima Productions znajduje się w fazie planowania, a ostatnio Kojima musiał porzucić „duży projekt”, który go zainteresował, ale jak sam podkreślił: takie sytuacje dzieją się w branży. Teraz rozpoczął prace nad kolejnym tytułem. 

Hideo Kojima wypowiedział się także o informacjach, według których Konami sprzedało markę Metal Gear Solid i PT (Silent Hill) – Japończyk zaznaczył, że była to „fałszywa plotka”

Należy oczywiście pamiętać, że Death Stranding trafi na PC w lipcu.

Źródło: https://news.livedoor.com/article/detail/18332936/

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment