Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.04.2020 13:57
Death Stranding PC Okładka
753V

Death Stranding nie trafi na PC w terminie. Kojima Productions opóźnia premierę

Kojima Productions nie mogło dokończyć prac nad drugim wydaniem Death Stranding, więc deweloperzy zdecydowali się opóźnić premierę. Gra Hideo Kojimy nie trafi na rynek czerwcu, ale na szczęście tytuł zadebiutuje na rynku jeszcze podczas wakacji.

Death Stranding od listopada ubiegłego roku jest dostępne wyłącznie na PS4. Hideo Kojima już wcześniej zapowiedział, że projekt w przyszłości trafi na PC i na mocy współpracy z 505 Games, tytuł zmierza na komputery osobiste. Gra powinna zadebiutować na początku czerwca, ale właśnie otrzymaliśmy ważną wiadomość od Kojima Productions.

Deweloperzy nie mogą w spokoju opracowywać pozycji ze swojego biura i przez pracę zdalną niektóre procesy zostały opóźnione. Z tego powodu Death Stranding będzie dostępny na PC od 14 lipca – opóźnienie nie jest wielkie, jednak warto wziąć pod uwagę nową datę premiery przy planowaniu budżetu na kolejne tygodnie.

O potencjalnym opóźnieniu premiery Death Stranding na PC pisałem już pod koniec marca, ponieważ wtedy to Kojima Productions zostało zamknięte. Jeden z pracowników miał pozytywny wynik na koronawirusa, więc autorzy musieli zmienić zasady pracy. Warto przypomnieć, że w ostatnich dniach pozycja Hideo Kojimy doczekała się specjalistycznej kurtki, która jednak pomimo wysokiej ceny została szybko wyprzedana.

Źródło: Kojima Productions

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment