Iza Łęcka Iza Łęcka 29.05.2020 13:34
GTA 6
2189V

GTA 6 nie wpłynie na GTA 5. Rockstar może rozwijać 2 gry jednocześnie

Take-Two ciągle trzyma w tajemnicy plany dotyczące wydania GTA 6, jednak wydawca nie obawia się, że nowa produkcja może wpłynąć na wyniki GTA 5. Rozwój dwóch gier jednocześnie jest jak najbardziej brany pod uwagę.

Take-Two i Rockstar nieustannie zarabiają gigantyczne kwoty dzięki GTA Online. Sieciowy tryb w GTA 5 cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a rozwijanie gry będzie kontynuowane również w momencie zawitania na rynku GTA 6.

Strauss Zelnick, w trakcie konferencji Bernstein Annual Strategic Decisions, został zapytany o podjęcie trudnej decyzji jaką jest wydanie nowych gier, podczas gdy jeden z tytułów osiąga tak rewelacyjne wyniki. Dyrektor generalny Take-Two nie przedstawił szczegółów dotyczących planów Rockstar, ale posłużył się anegdotą z chińskiego rynku.

To właśnie w Azji sporą popularnością cieszyło się NBA 2K Online, które wraz z upływającymi latami wymagało nieco więcej innowacji. Bazując na potrzebie nieustannego rozwoju tytułu, niezbędne okazało się stworzenie NBA 2K Online 2. Twórcy otrzymali zgodę, choć istniała obawa o płynne przejście użytkowników na kontynuację.

CEO Tak-Two zaznaczył, że nigdy nie można przewidzieć działań konsumentów, ale stałe dążenie do innowacji powinno napędzać wszelkie zmiany, w innym wypadku można jedynie pozostać w tyle. Dlatego też uruchomiono NBA 2K Online 2. Gra okazała się ogromnym hitem, choć NBA 2K Online nadal posiadało dużą bazę graczy. Take-Two stwierdziło, że warto utrzymać dwie gry, które są nadal rozwijane i nieustannie cieszą się dużą popularnością. "Wewnętrzna konkurencja" w tym wypadku nie stanowi problemu.

W konsekwencji gracze nie muszą się obawiać o brak zawartości w GTA 5 po premierze GTA 6, ponieważ Rockstar i Take-Two są gotowe na rozwijanie wielu gier. Debiut nowej produkcji nie musi znacząco wpłynąć na tytuły wciąż rozwijane.

Należy przy tym zaznaczyć, że Strauss Zelnick nie chciał wypowiadać się o nadciągającym katalogu. Wcześniej Take-Two zaprzeczyło informacji, jakoby budżet na kampanię marketingową miał być odzwierciedleniem dużych premier – nawet jeśli wcześniej takie sytuacje miały miejsce. 

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-28-if-gta5-keeps-selling-would-take-two-wait-to-launch-gta6

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Rockstar North