Iza Łęcka Iza Łęcka 21.05.2020 07:31
GTA 5 pieniądze
897V

GTA 5 i GTA Online z fantastycznymi wynikami. Take-Two podaje rezultaty serii Borderlands, Red Dead i innych

Take-Two opublikowało raport finansowy potwierdzający niesamowitą dyspozycję GTA 5 i GTA Online. Gra Rockstar przyczyniła się do gigantycznego sukcesu wydawcy, który osiągnął rekordowe rezultaty.

GTA 5 to według Take-Two „najlepiej sprzedająca się gra dekady w Stanach Zjednoczonych”. Gra Rockstar ma ogromny wkład w uzyskany rekordowy przychód netto na poziomie 3,089 mld dolarów, który jest wynikiem o 16% lepszym od rezultatów osiąganych w ubiegłym roku. Zysk netto wzrósł o 21% rok do roku.

Take-Two potwierdziło wyniki wygenerowane przez najważniejsze gry: GTA 5 osiągnął już 130 mln sprzedanych egzemplarzy! Gracze kupili także 31 mln kopii Red Dead Redemption 2, a NBA 2K20 zanotowało o 33% lepszy wynik od NBA 2K19 (12 mln). Borderlands 3 przebił już 10 mln. Zadowalającą popularnością wśród graczy cieszy się także The Outer Worlds, który jak dotąd sprzedał się w liczbie 2,5 mln.

Borderlands 3 pomimo rzekomych problemów Gearbox Software i afery związanej z brakiem obiecanych premii, sprzedaje się aktualnie (w tym samym czasie od premiery) o 50% lepiej niż Borderlands 2.

Trzeba podkreślić, że we wspomniane 130 mln GTA 5 nie wliczana jest promocja na Grand Theft Auto 5 z Epic Games. Najnowsza przygoda gangsterów osiągnęła już 40% całej sprzedaży serii GTA (ogółem 325 mln). Uniwersum Borderlands osiągnęło już 60 mln, a Red Dead dokładnie 52 mln. Gracze kupili 35 mln tytułów z IP BioShock i jak mogliśmy się spodziewać, gigantycznym sukcesem okazuje się seria NBA 2K, która osiągnęła już prawie 100 mln sprzedanych egzemplarzy.

Do osiągnięcia rekordowych rezultatów swoją cegiełkę dołożyło GTA Online. Sieciowe tryby z GTA 5 oraz Red Dead Online w ostatnim czasie na swoich serwerach gościły rekordową liczbę graczy.

Źródło: Twitter: ZhugeEX

Tagi: bioshock borderlands gta 5 gta online nba 2k Take-Two wyniki