Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.05.2020 20:55
GTA 6
3543V

GTA 6 dopiero za kilka lat. Take-Two mogło zdradzić datę premiery przez kampanię marketingową

GTA 6 może zadebiutować dopiero za kilka lat? Jak wiadomo Rockstar pracuje nad wielkim tytułem, ale firma najwidoczniej nie musi się śpieszyć. Take-Two planuje gigantyczną kampanię marketingową i właśnie plany firmy mogły naprowadzić nas na premierę Grand Theft Auto 6.

W kwietniu Jason Schreier powiedział wprost, że GTA 6 znajduje się „we wczesnej fazie powstawania”. Nie wszyscy mogli się pogodzić z tą informacją, nie brakowało negatywnych opinii dotyczących Rockstar, a nawet gracze mieli pretensje do deweloperów, ale najwidoczniej nie możemy liczyć na szybką premierę.

GTA 6 dopiero w 2023 roku?

Pamiętacie kampanię marketingową GTA 5? Dziesiątki bilbordów w całej Polsce, autobusy oklejone grafikami z gry, reklamy przerywały programy w największych stacjach i to wszystko kosztuje. Mogę śmiało podejrzewać, że choć Cenega zadbała o wyjątkową promocję produkcji, to jednak w przykładowo Stanach Zjednoczonych wyglądało to jeszcze lepiej... I to wszystko kosztuje.

Take-Two doskonale wie, że nawet takie produkcje jak GTA 6 należy odpowiednio promować i firma od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024 roku zamierza wydać na marketing 89 mln dolarów. Suma jest dwukrotnie wyższa w porównaniu do wcześniejszych lat, podczas których wydawane były wielkie gry, jednak nie takie killery pokroju Grand Theft Auto.

GTA 6 marketing Take-Two

Sytuację dostrzegł Jeff Cohen z firmy inwestycyjnej Stephens, który zaznacza, że Take-Two przełożyło pieniądze na wspomniany rok fiskalny (z 2022-2023 na 2023-2024) i taką samą sytuację widzieliśmy przed premierą Red Dead Redemption 2:

„Nie jesteśmy pewni, jak bardzo powinniśmy wczytywać się w tę zmianę, ale chcielibyśmy zauważyć, że takie ogłoszenie dokładnie zapowiedziało premierę Red Dead Redemption 2 przed zapowiedzią gry”

Jeśli Jeff Cohen ma rację, to GTA 6 zadebiutuje w terminie od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024 roku. Patrząc na kalendarz wydawniczy – możemy obstawiać październik/listopad 2023 roku. Sytuację mogą oczywiście zmienić opóźnienia, ale Rockstar akurat nie musi się specjalnie śpieszyć ponieważ GTA Online wciąż zarabia miliony.

GTA 6 dopiero w 2023 roku ma sens z jednego powodu – najwidoczniej Rockstar skupia się na nowej generacji, więc firma musi mieć odpowiednią bazę użytkowników, by móc wrzucić na rynek takiego killera. Grand Theft Auto 6 na pewno sprzeda kilka milionów next-genów, ale w tym wypadku każdy rok generuje gigantyczną różnicę w liczbie potencjalnych odbiorców.

Źródło: https://venturebeat.com/2020/05/26/grand-theft-auto-vi-in-2023-take-two-sec-filing-hints-at-release-date/

Tagi: data premiery Grand Theft Auto grand theft auto 6 GTA gta 6 Rockstar