Film Borderlands oficjalnie z Cate Blanchett. Reżyser potwierdził angaż aktorki

Filmy i seriale
790V
Film Borderlands oficjalnie z Cate Blanchett. Reżyser potwierdził angaż aktorki
Iza Łęcka | 29.05.2020, 08:37

Gearbox Software i 2K Games nie oszczędzają na ekranizacji „Borderlands”. Reżyser filmu potwierdził zatrudnienie Cate Blanchett, która wcieli się w Lilith. Wkrótce zostaną ujawnieni kolejni zaangażowani w produkcję aktorzy.

Na początku miesiąca pojawiła się wiadomość o możliwym angażu Cate Blanchett do filmu „Borderlands”, tymczasem Eli Roth potwierdził, że będzie miał kolejną okazję do współpracy z aktorką. Duet współpracował na planie filmu „Zegar Czarnoksiężnika", który zadebiutował w 2018 roku:

„Mam to szczęście, że niesamowita Cate Blanchett występuje w "Borderlands". Mieliśmy razem najbardziej niesamowitą współpracę przy „Zegar Czarnoksiężnika" i wierzę, że nie ma nic, czego by nie mogła zrobić.”

Reżyser podkreślił, że praca z aktorką to „prawdziwe spełnienie marzeń” i jest bardzo szczęśliwy, że mogą ponownie zająć się kolejnym projektem. Eli Roth dodał również, że tym razem skala projektu będzie jeszcze większa, a rola Lilith ma być dla Cate Blanchett kolejną ikoniczną postacią w jej karierze.

Cate Blanchett została dotychczas nagrodzona dwoma Oscarami (Najlepsza aktorka pierwszoplanowa za film „Blue Jasmine" (2013), Najlepsza aktorka drugoplanowa za film „Aviator" (2004), jednak to nie koniec listy jej zdobytych nagród. Aktorka wygrała także między innymi trzy Złote Globy (Najlepsza aktorka w dramacie za film „Blue Jasmine" (2013), Najlepsza aktorka drugoplanowa za film „I'm Not There. Gdzie indziej jestem" (2007), Najlepsza aktorka w dramacie za film „Elizabeth" (1998)). Aktualnie Blanchett zaangażowana jest w serial „Mrs. America”, a wcześniej wcieliła się także w Helę („Thor: Ragnarok”), Galadrielę (trylogia „Hobbita”) oraz Daisy („Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”).

Aktorzy mają trafić na plan „Borderlandsów” jeszcze w 2020 roku, choć aktualnie brakuje dodatkowych szczegółów dotyczących projektu.

Źródło: https://variety.com/2020/film/news/cate-blanchett-borderlands-eli-roth-1234618913/

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper