Iza Łęcka Iza Łęcka 06.05.2020 11:02
Cate Blanchett
300V

Film Borderlands z Cate Blanchett? Aktorka może zostać obsadzona w jednej z głównych ról

Gearbox Software posiada szeroko zakrojone plany rozbudowania uniwersum Borderlands, tworząc film osadzony w znanym świecie. Na stołku reżyserskim zasiądzie znany twórca, a w obecnej chwili kompletowana jest obsada. Do jednej z głównych ról przymierzana jest Cate Blanchett.

Marka Borderlands jest rozwijana od lat przez Gearbox Software, ale Randy Pitchford, choć ma problemy z płaceniem, mierzy jeszcze wyżej i pragnie rozbudować uniwersum między innymi poprzez film. Jakiś czas temu potwierdzono, że to Eli Roth („Hostel”, „Hostel 2”, „Życzenie śmierci”) zajmie się reżyserią, a w kolejnym etapie prac, zespół odpowiedzialny za produkcję zajmie się poszukiwaniem aktorów, którzy wcielą się w główne role.

Według najnowszych informacji, Cate Blanchett jest przymierzana do roli Lilith. Trwają aktualnie rozmowy pomiędzy agentem aktorki a osobami odpowiedzialnymi za ekranizację gry Gearbox Software.

Cate Blanchett to ceniona aktorka, która dotychczas została nagrodzona dwoma Oscarami (Najlepsza aktorka pierwszoplanowa za film „Blue Jasmine" (2013), Najlepsza aktorka drugoplanowa za film „Aviator" (2004)) oraz trzema Złotymi Globami (Najlepsza aktorka w dramacie za film „Blue Jasmine" (2013), Najlepsza aktorka drugoplanowa za film „I'm Not There. Gdzie indziej jestem" (2007), Najlepsza aktorka w dramacie za film „Elizabeth" (1998)). W 2020 roku Blanchett wystąpiła w serialu „Mrs. America”, a wcześniej wcieliła się w między innymi w Helę („Thor: Ragnarok”), Galadrielę (trylogia „Hobbita”) oraz Daisy („Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”).

Prace na planie „Borderlands” rozpoczną się jeszcze w tym roku. Za film odpowiada Lionsgate, a fabuła garściami czerpać będzie z gry: poświęcona będzie czterem Łowcom Skarbców, którzy wyruszą na Pandorę w celu zdobycia rozwiniętej technologii obcych.

Produkcją zajmą się Avi Arad oraz Ari Arad z Arad Productions, a Erik Feig z Picturestart będzie pomagać przy projekcie. W „Borderlands” są także zaangażowani James Myers, który nadzoruje projekt z ramienia Lionsgate, Emmy Yu (Arad Productions) i Lucy Kitada (Picturestart).

Cate Blanchett Borderlands

Źródło: https://deadline.com/2020/05/cate-blanchett-borderlands-lionsgate-1202926685/

Tagi: borderlands Cate Blanchett film borderlands