Iza Łęcka Iza Łęcka 28.05.2020 08:04
The Last of Us 2 vs The Last of Us Ellie
3098V

The Last of Us 2 porównane z The Last of Us. Jak bardzo zmienili się bohaterowie gry Naughty Dog?

Na wczorajszym State of Play Sony zaprezentowało jedną ze znanych scen, która została odtworzona również w The Last of Us 2. Decydując się na zupełnie inne oświetlenie i zmiany w wyglądzie bohaterów, Naughty Dog udowadnia jak wiele zmieniło się od czasu premiery pierwszego The Last of Us.

Podczas wczorajszego State of Play zobaczyliśmy długi gameplay prezentujący The Last of Us 2. Neil Druckmann opowiadał o grze, prezentując jednocześnie okazały, zniszczony świat, w którym walka o przetrwanie ma różne wymiary. Ellie nie jest osamotniona w swojej przygodzie, jednak teraz to ona została postawiona w centrum wydarzeń, stając do oko w oko z wieloma przeciwnikami.

Na prezentacji mogliśmy prześledzić jedną ze znanych już scen. Naughty Dog przypomniało kluczowy moment z pierwszej części, ale tym razem wydarzenia zostały odtworzone na ulepszonym silniku studia, a deweloperzy postarali się o zachowanie spójności kompozycyjnej z drugą częścią.

Dlatego też wykorzystano inne oświetlenie, Ellie wygląda bardziej naturalnie, a twarz Joela mocniej uwydatnia zmęczenie trudnymi przeżyciami.

Musimy podkreślić, że w porównaniu zaprezentowana scena z pierwszego The Last of Us pochodzi już z ulepszonej wersji gry przygotowanej na PlayStation 4, a dokładnie nagranej na PlayStation 4 Pro. Gdyby pokusić się o porównanie wydarzeń z oryginalnym TLOU, zmiany byłyby jeszcze wyraźniejsze, przedstawiając ogromną różnicę w oprawie.

Kolejny pokaz The Last of Us 2 (w formie dziennika deweloperów) odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II