Iza Łęcka Iza Łęcka 28.05.2020 07:37
PS5 Konsola i logo
1999V

Sony chce „profesjonalnej” prezentacji gier na PS5. Wydarzenie zostało już kilkukrotnie przełożone

Sony wciąż nie potwierdziło ostatnich wiadomości, zgodnie z którymi zorganizowany zostanie pokaz dla graczy wyczekujących na PS5. Nie wskazano jednocześnie konkretnej daty prezentacji gier zmierzających na nową generację. Pojawiają się jednak kolejne informacje tłumaczące podejście Japończyków – Sony planuje zaprezentować produkcje na PS5 z odpowiednim rozmachem.

Jeff Grubb i Jason Schreier ponownie rozbudzili branżę, informując o pokazie Sony. Równie zgodnie dziennikarze podkreślają, że pewne plany mogą ulec szybkim zmianom, jednak według ostatnich założeń korporacji: wydarzenie ujawniające gry na PlayStation 5 może odbyć się 3 czerwca. Nie brakowało również głosów, według których data prezentacji zostanie ujawniona po wczorajszym State of Play. Niestety, tak się jednak nie stało.

Redaktor Venturebeat w dodatkowym tekście wyjaśnił, że Sony chce „zapewnić jak najlepsze spojrzenie na PS5”, choć nie możemy oczekiwać, że wszystkie karty zostaną wyłożone na stół. Wciąż nie usłyszymy o dacie premiery czy cenie, gdyż Japończycy chcą jak najmniej dopłacać do konsoli, więc mogą oczekiwać na kolejne oficjalnie wiadomości ze strony Microsoftu.

Najbliższy pokaz może okazać się bardzo wstępną prezentacją, która nie będzie szczegółowo omawiać wszystkich tytułów, ponieważ w planach są kolejne imprezy. Na początku sierpnia prawdopodobnie odbędzie się następne State of Play, które zaprezentuje w całej okazałości gry na aktualną i następną generację.

Swoimi informacjami podzieliła się także Alanah Pearce z Kinda Funny Games Daily, według której Sony już kilkukrotnie w 2020 roku chciało zorganizować pokazy PlayStation 5. Dziennikarka otrzymała informacje od deweloperów – ich gry już miały być prezentowane przez Sony.

Diabeł jednak tkwi w szczegółach, a problemem okazuje się skala imprezy. Sony pragnie zapewnić „bardzo, bardzo profesjonalny stream, a nie coś co zostało wcześniej nagrane”. Według założeń, na imprezie miało pojawić się 25-30 osób, a wydarzenie o mniejszej skali nie interesuje japońskiego giganta. Sytuacja na świecie nieustannie ingerowała w plany Sony, co było też frustrujące dla samych deweloperów, którzy wciąż oczekują ujawnienia swoich gier.

Alanah Pearce podkreśliła również, że Sony może zorganizować „ogromne” przedsięwzięcie, podczas którego zobaczymy wiele interesujących gier.

Źródło: https://venturebeat.com/2020/05/27/ps5-e3-reveal-event/ http://www.pushsquare.com/news/2020/05/sony_bosses_want_ps5_event_to_be_as_professional_as_possible_multiple_shows_were_apparently_refused_earlier_this_year

Tagi: playstation 5 ps5 Sony