Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.05.2020 19:51
Crew Demo-2
930V

SpaceX Crew Demo-2. Oglądajcie z nami misję NASA i SpaceX

Dzisiaj będziemy świadkami wyjątkowej sytuacji. Robert Behnken i Douglas Hurley wsiądą do kapsuły Dragon Crew, której zadaniem będzie wyniesienie amerykańskich astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Jest to misja NASA oraz SpaceX i całe wydarzenie możecie oglądać w Sieci.

Nie często mam okazję zaprosić naszych czytelników na podobne wydarzenia, ale powiedzmy sobie szczerze: historia dzieje się na naszych oczach. Robert Behnken i Douglas Hurley wyruszą dzisiaj na Międzynarodową Stację Kosmiczną w załogowej kapsule Dragon Crew, a całą relację możemy oglądać na YouTubie.

Misja załogowa to wielkie wydarzenie, ponieważ SpaceX spędziło ostatnie sześć lat na budowaniu kapsuły. Dzisiaj za sprawą rakiety Falcon 9, dwóch astronautów będzie uczestniczyć w misji Crew Demo-2, której celem jest zadokowanie na stacji kosmicznej, a podczas lotu zostaną sprawdzone wszystkie systemy.

Robert Behnken i Douglas Hurley to weterani NASA, którzy spędzili w kosmosie po blisko 30 dni, a od pięciu lat przygotowują się właśnie do tej misji. Od połowy marca astronauci przebywają w izolacji, a od maja zostali poddani pełnej kwarantannie – tak by mieć pewność, że pandemia nie pokrzyżuje także tego planu.

Relacja już trwa, ale start jest przewidziany na 22:33 czasu polskiego... I według dostępnych informacji jedynie pogoda może pokrzyżować ten plan. Zamierzacie oglądać SpaceX Dragon Crew? Wpadnijcie na PPE.

Tagi: Crew Demo-2 nasa SpaceX SpaceX Crew Demo-2