Iza Łęcka Iza Łęcka 27.05.2020 09:11
Zenji Nishikawa
1813V

Famitsu szykuje „rewolucyjną” zapowiedź o skali pokazu PS5. SEGA może wrócić do gry

Na początku czerwca Weekly Famitsu opublikuje artykuł, który może znacząco namieszać w branży. Autor porównuje skalę owego ogłoszenia do pierwszego pokazu PS5 i zapowiada prawdziwą rewolucję.

Zenji Nishikawa, japoński dziennikarz technologiczny, podczas ostatniej audycji live-stream zapowiedział swój nadchodzący artykuł, którego poziom ma być porównywalny z tekstem Wired ujawniającym szczegóły PS5. Redaktor posiada specjalną rubrykę w Weekly Famitsu, a 4 czerwca zostanie opublikowany materiał o ogromnym znaczeniu. Z czym więc będziemy mieć do czynienia?

W zajawce redaktor przywołuje ujawnienie pierwszych szczegółów PS5, które miało miejsce kilka miesięcy temu. Najnowszy tekst będzie miał podobne znaczenie. Dziennikarze otrzymali dostęp do ekskluzywnej historii i choć inne media nie mogły liczyć na taki unikatowy materiał, po publikacji tekstu Nishikawy, branża gier będzie głośno komentować doniesienia.

„Artykuł zostanie opublikowany w przyszły czwartek w Famitsu. Wysłałem już mój rękopis, więc dowody zostały już stworzone. Skala jest tak duża, że gdy historia zostanie ujawniona, inne media zrobią zamieszanie i powiedzą: „Dlaczego nie pozwoliłeś nam tego ujawnić?”. Może ludzie powiedzą: "Kto pierwszy przedstawił tę historię?", "To był Zenji Nishikawa, prawda?" To jest tak samo ważne jak PlayStation 5. Od razu chciałem to powiedzieć.”

Zenji Nishikawa zapowiada prawdziwą rewolucję:

„Przeprowadziłem wywiad z pewnym zespołem wykonawczym i technicznym, to jest naprawdę rewolucyjne... To będzie rewolucja”.

Jego zdaniem tekst „rozpali branżę gier”. Co jednak wydaje się najbardziej interesujące, Nishikawa podczas audycji miał zasugerować, że wiadomość jest związana z Segą, ale zaznaczył, że na pewno nie jest to Dreamcast 2. Premiera tekstu odbędzie się 4 czerwca, a dzień wcześniej przypada 60. rocznica działalności japońskiego giganta. Już jakiś czas temu SEGA zaprezentowała jedną z niespodzianek nawiązujących do tej okrągłej rocznicy. 

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/05/japanese-tech-journalist-teases-huge-scoop-on-the-level-of-wireds-ps5-article-for-june-4-due-issue-of-weekly-famitsu

Tagi: famitsu ps5 Sega Zenji Nishikawa