Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.03.2020 09:29
Sega
1023V

Sega ujawnia niespodziankę z okazji 60 urodzin. Potomek Segaty Sanshiro w akcji

Sega w trakcie weekendu kusiła wizją niesamowitej zapowiedzi z okazji 60 urodzin firmy. Wiemy już, o jaką zapowiedź dokładnie chodzi.

Niestety nie jest to nic specjalnie spektakularnego. Sega obchodzi swoje 60 urodziny i z tej okazji przedstawiła nową stronę internetową, w której nie brakuje wspomnień z długiej historii działania korporacji.

Firma dorobiła się też nowej "maskotki" - to Sega Shiro, który idzie w ślady Segaty Sanshiro, kultowej postaci z lat 90., która często pojawiała się w japońskich reklamach Segi. Co ciekawe - w Segę Shiro wciela się aktor Maito Fujioka, czyli syn Hiroshiego Fujioki, który wcielał się właśnie w Segatę Sanshiro w latach 90.

Niestety 60 urodziny Segi nie przełożyły się na żadną konkretną zapowiedź. Fani liczyli na powrót do marki Virtua Fighter, ale wygląda na to, że w najbliższym czasie nie ma na to szans.

W tym miejscu znajdziecie nową stronę podsumowującą historię Segi. Trzeba przyznać, że fajnie to wykonano - łezka zakręci się w oku osobom pamiętającym czasy Mega Drive czy Saturna!

Dla przypomnienia trochę zwariowanych reklam z Segatą Sanshiro:

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://60th.sega.com/en/history/

Tagi: japonia rocznica Sega