Iza Łęcka Iza Łęcka 26.05.2020 12:21
The Last of Us 2 ban
2508V

The Last of Us 2 podobno zostało zbanowane na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej

Najnowsza gra The Last of Us 2 nie jest dostępna w większości krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Według raportu, tytuł Naughty Dog mógł zostać zbanowany za podejmowanie kontrowersyjnych tematów.

Wczoraj Naughty Dog potwierdziło kolejne State of Play, na którym zobaczymy długi gameplay z The Last of Us 2. Po dziennikach deweloperów przybliżających historię Ellie, nadszedł czas na jeszcze więcej przyjemności dla graczy i kolejną formę promocji jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji w 2020 roku.

Niestety, wydaje się bardzo prawdopodobne, że nie wszyscy gracze otrzymają dostęp do The Last of Us Part II w dniu premiery. Jeden z posiadaczy PlayStation 4 z regionu MENA (Wielki Bliski Wchód) nie mógł złożyć zamówienia przedpremierowego na pozycję Naughty Dog, więc wysłał zapytanie do lokalnego oddziału PlayStation. W odpowiedzi otrzymał informację, że jeśli gra nie jest dostępna w sklepie może to oznaczać, że została zbanowana przez "odpowiednie organy władzy".

The Last of Us 2 Ban

PlayStation Support nie potwierdziło jednoznacznie zakazania The Last of Us 2. Jeżeli tytuł nie pojawi się w sklepie Sony w najbliższych dniach, sprawa stanie się oczywista. Możliwe, że za jakiś czas dowiemy się co było powodem takiej decyzji, choć jak dobrze wiemy, w najnowszej produkcji Naughty Dog nie zabraknie kontrowersyjnych zagadnień.

The Last of Us 2 nie jest dostępne w PlayStation Store UAE i MENA, czyli w większości krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej – między innymi w: Algierii, Bahrajnie, Egipcie, Iranie, Iraku, Jordanii, Kuwejcie, Libanie, Libii, Maroko, Omanie, Katarze, Arabii Saudyjskiej, Palestynie, Syrii, Tunezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Jemenie. Jedynie w Izraelu produkcja trafiła na PSN.

Źródło: https://respawnfirst.com/the-last-of-us-part-2-is-banned/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II