Iza Łęcka Iza Łęcka 26.05.2020 07:31
Mafia 3 Berlin Rhapsody
2952V

Mafia 3 zaliczyła downgrade, ale posiada mapę z innej gry. Wyciek przedstawia Berlin z Rhapsody

Hangar 13 zalicza kolejną wpadkę. Mafia 3 zadebiutowała przepełniona błędami, obecnie na rynku zawitała Edycja Ostateczna, która według graczy zaliczyła downgrade, a w plikach gry odnaleziono... Mapę z innej produkcji. Zobaczcie Berlin z tytułu nazywanego Rhapsody.

Mafia 3 jest częścią trylogii, jednak deweloperzy, podobnie jak w przypadku Mafii 2 na konsole, nie do końca dopieścili finalny produkt. Gra otrzymała aktualizację do Edycji Ostatecznej, która zgodnie z planami deweloperów miała zapewnić ulepszony HDR i pozbyć się błędów, niestety zamiast tego – na PlayStation 4 Pro i Xboksie One X tytuł działa w niższej rozdzielczości.

Gracze dostrzegli również zmianę w ofercie w sklepie Microsoftu, gdzie nadal widnieje informacja o wykorzystaniu dodatkowej mocy Xboksa One X, ale zniknęła wzmianka o 4K. Sympatycy, którzy powrócili do historii, informują o licznych problemach – tytuł w wielu miejscach wygląda niewyraźnie. Analogiczną sytuację dostrzeżono na PlayStation 4 Pro, które również zamiast działać w 4K, oferuje rozgrywkę w rozdzielczości 1080p.

Oprócz tego w plikach gry odnaleziono mapę z nowego IP. Rhapsody miało zostać umiejscowione w Berlinie w latach 80., a gracz wcieliłby się w rosyjskiego Żyda, którego rodzice zostali zamordowani w sowieckim obozie pracy. Bohater zostałby uratowany przez Amerykanów i zwerbowany do organizacji szpiegowskiej nazwanej właśnie Rhapsody. Twórcy podobnie jak w przypadku Mafii 3 chcieli zgłębić temat zemsty – w zawartych misjach mających na celu uratowanie świata, gracz powoli realizowałby plan pomszczenia swoich bliskich. Dzięki temu duże znaczenie miałyby wybory – zadbać o dobro publiczne lub osobiste. W Rhapsody stosowalibyśmy różne gadżety, a Hangar 13 próbowało wykorzystać szereg prototypowych mechanik.

Tak natomiast wygląda mapa z Rhapsody, która znalazła się w plikach Mafii 3 Edycji Ostatecznej:

Źródło: https://twistedvoxel.com/mafia-3-definitive-edition-update-downgrades-xbox-one-x-ps4-pro/

Tagi: 2K Games Hangar 13 Mafia III: Definitive Edition