Iza Łęcka Iza Łęcka 25.05.2020 08:14
Unreal Engine 5 Epic Games
1484V

Unreal Engine 5 „goni fotorealizm”. Silnik zbliży do „pełnej symulacji rzeczywistości”

Epic Games ujawniło Unreal Engine 5, dzięki czemu już wkrótce będziemy mogli doświadczyć pierwszych gier opracowywanych na nowej technologii. Silnik będzie wykorzystywany przez wielu deweloperów, a zgodnie ze słowami dyrektora generalnego firmy technologia przybliży nas do fotorealizmu.

Pokaz Unreal Engine 5 odbył się w niezwykle dogodnym momencie. Gracze są spragnieni informacji o PS5, tymczasem Epic Games poprzez swoją technologię zaprezentował materiał ukazujący możliwości PlayStation 5. Poznaliśmy już pierwsze studia, które będą opracowywać gry na nowym silniku, choć jak podkreśla Quentin Staes-Polet - najlepsze dopiero przed nami.

Dyrektor generalny Epic Games w Indiach i na terenie Południowo-Wschodniej Azji wyszczególnił główny cel nowego silnika. Unreal Engine 5 powstał, by „gonić” fotorealizm i zbliżyć się do oczekiwanej „pełnej symulacji rzeczywistości”.

„Gonimy za fotorealizmem z Unreal Engine 5. Nowy silnik pozwoli zaoszczędzić dużo czasu, a jednocześnie zbliży nas o krok do pełnej symulacji rzeczywistości.”

Staes-Polet z Epic Games zaznaczył, że dzięki Unreal Engine 5 deweloperzy mogą wykorzystać assety 3D o jakości 4K Cinema i komfortowo nad nimi pracować. Technologia znacząco zaoszczędza czas, co ma zapewnić dodatkowe możliwości do opracowania jeszcze bardziej dopracowanej oprawy. Dzięki nieustannemu ulepszaniu grafiki, studia systematycznie będą zbliżać się do fotorealizmu.

Źródło: https://gamingbolt.com/unreal-engine-5-is-chasing-photorealism-epic-games

Tagi: Epic Games unreal engine unreal engine 5