Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2020 17:59
Pac Man  NVIDIA
470V

Pac-Man ma już 40 lat. NVIDIA i Bandai Namco dzięki SI odtworzą pierwszą wersję gry

Pac-Man kończy 40 lat, więc NVIDIA stworzy nową wersję gry. Firma wykorzystała SI do odtworzenia klasycznego tytułu bez wykorzystania podstawowego silnika produkcji. Wszystko udało się dzięki NVIDIA GameGAN.

NVIDIA i Bandai Namco potwierdziły współpracę, na mocy której powstanie nowa wersja Pac-Mana, jednak nie będzie to zwykła produkcja. Producent między innymi kart graficznych postanowił wykorzystać technikę inżynierii wstecznej z pomocą sztucznej inteligencji i dzięki tej technologii stworzono przeróbkę klasycznej pozycji.

Inżynierowie firmy NVIDIA postanowili stworzyć nowy model SI (NVIDIA GameGAN), która za pomocą danych z 50 000 poziomów Pac-Mana stworzyła w pełni funkcjonalną wersję gry. Wszystko udało się dokonać bez podstawowego silnika produkcji.

Tak sytuację zapowiada NVIDIA:

„Pierwszy na świecie model sztucznej inteligencji działający jak silnik gry

GameGAN to pierwszy model sieci neuronowej, który naśladuje silnik gry komputerowej poprzez wykorzystanie generatywnych sieci przeciwstawnych (generative adversarial networks, czyli GAN). Modele oparte na GAN są złożone z dwóch współzawodniczących sieci neuronowych (generatora i dyskryminatora) i uczą się tworzyć nowe treści, które są wystarczająco wiarygodne, aby wyglądać jak oryginał. NVIDIA prezentowała wcześniej sieci GAN na przykładzie NVIDIA GauGAN, modelu głębokiego uczenia opracowanego przez zespół NVIDIA Research, który z niesamowitą łatwością przekształca zwykłe gryzmoły w fotorealistyczne arcydzieła.”

Wielka współpraca zostanie zakończona premierą odświeżonego Pac-Mana, który jeszcze w tym roku zostanie udostępniony na witrynie AI Playground. Już teraz na stronie możecie sprawdzić projekty związane właśnie z SI.

Aktualnie możemy spojrzeć na zwiastun Pac-Mana. Jesteście zainteresowani projektami firmy NVIDIA? Sprawdźcie Minecrafta RTX i poznajcie szczegóły GeForce NOW.

Źródło: Informacja prasowa: NVIDIA

Tagi: Bandai Namco nvidia pac-man