Netflix ocenzurował Powrót do przyszłości 2. Oburzenie widzów zmusiło platformę do zmiany filmu

Filmy i seriale
37155V
Netflix ocenzurował Powrót do przyszłości 2. Oburzenie widzów zmusiło platformę do zmiany filmu
Iza Łęcka | 23.05.2020, 01:04

„Powrót do przyszłości 2” trafił na Netflix w ocenzurowanej wersji. Platforma zmieniła jedną ze scen z Michaelem J. Foxem, co dość szybko zostało zauważone przez widzów. Po nagłośnieniu sytuacji, na serwerach zawitał film w wersji oryginalnej. Porównanie dwóch fragmentów produkcji wypada komicznie.

Cenzura nawet w dzisiejszych czasach jest wszechobecna. W kwietniu informowaliśmy o zmianie wprowadzonej przez Disney w filmie "Splash", a wcześniej niektóre elementy zostały usunięte z Commandos 2 HD Remaster. Kolejny incydent, którego dopatrzyli się widzowie Netflixa udowadnia, że niektóre korporacja mają szczególny problem z treściami zawartymi w starszych produkcjach.

„ Powrót do przyszłości 2” zadebiutował na ekranach w listopadzie 1989 roku i nie możemy ukrywać, że od tego czasu wiele się zmieniło - również w mentalności twórców. Produkcja dostępna na serwerach Netflixa również doczekała się zmiany. W trakcie jednej ze scen Marty McFly (Michaela J. Fox) chwyta do ręki magazyn dla dorosłych i po przejrzeniu kilku stron, pada słowo „Ooh La La”, co odnosi się do samej zawartości, ale jest też nazwą czasopisma.

Netflix wyciął tę scenę, co możecie sprawdzić na poniższym materiale:

Oburzenie widzów sprawiło, że gigant streamingowy szybko zareagował. Po zmianie zdania, w zamian na serwerach została dodana oryginalna, niezmieniona wersja. Dla wielu subskrybentów platformy owe działanie jest co najmniej niezrozumiałe, a cenzura była niepotrzebna. 

Źródło: https://popculture.com/movies/news/back-to-the-future-part-ii-edited-netflix-fans-outraged/

Komentarze (103)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper