TVP wykorzysta Unreal Engine do prognozy pogody. Platige Image stworzyło scenografię

News
2392V
TVP wykorzysta Unreal Engine do prognozy pogody. Platige Image stworzyło scenografię
Wojciech Gruszczyk | 19.05.2020, 19:13

TVP zdecydowało się unowocześnić przedstawienie prognozy pogody i Telewizja Polska stawia na wirtualne studio stworzone za pomocą Unreal Engine. Silnik znany z produkcji wielu gier został wykorzystany do zaproponowania nowoczesnej wizualizacji.

W ostatnich dniach często słyszymy o planach Epic Games związanych z Unreal Engine, ponieważ firma zaprezentowała nową wersję silnika i za jego pomocą pokazała materiał nagrany z PS5, jednak tym razem otrzymaliśmy ciekawą informację z rodzimego podwórka.

Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, potwierdził wykorzystanie Unreal Engine do przedstawienia prognozy pogody. Technologia wykorzystywana w branży gier pozwoli pokazać wizualizację, którą zobaczą widzowie TVP Info, TVP1 („Wiadomości”) i TVP2 („Panorama”).

TVP jest pierwszym polskim nadawcą, który zdecydował się na wykorzystanie Unreal Engine w taki sposób:

„Czegoś takiego nie ma nikt. Prognoza będzie nadawana teraz w nowoczesny, ultra realistyczny sposób. Jesteśmy pierwszym w Polsce nadawcą, w tej skali wykorzystującym tę technologię” - komentuje Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Za stworzenie wizualizacji odpowiada Platige Image, które niedawno zaprezentowało ładną animację stworzoną w oparciu o Unreal Engine 4. Roger miał okazję rozmawiać z pracownikami firmy i przygotował ciekawy wywiad: „Mogliśmy pracować z prawdziwymi tytanami tej branży”.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-prognoza-pogody-wirtualne-studio-z-technologia-unreal-engine-wideo

Komentarze (88)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych