Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.05.2020 10:41
KOALA Platige
1446V

Platige Image stworzyło piękną animację w oparciu o Unreal Engine 4

Od pewnego czasu polskie studio Platige Image włącza do swojego działania technologię i narzędzia Unreal Engine 4. Pierwsze efekty takich eksperymentów zachwycają.

Platige Image pochwaliło się animacją stworzoną w oparciu o reattime'owe rozwiązania z Unreal Engine 4. W prezentacji nazwanej "Koala" polska firma wykorzystała m.in. ray tracing.

"Koala" to pierwsza animacja stworzona przez Platige Image głównie przy wykorzystaniu Unreal Engine 4. Efekty już teraz są zachwycające, a studio jest nastawione pozytywnie do dalszych działań w tym kierunku. Firma planuje stworzenie kolejnych projektów w oparciu o Unreal Engine 4.

"Od dłuższego czasu widzieliśmy ogromny potencjał drzemiący w silnikach czasu rzeczywistego. Ostatnie dwa lata to dynamiczny rozwój hardware'u, a także samych narzędzi potrzebnych do realizacji cinematików i VFXów. Wszystko to sprawia, że korzystanie z Unreal Engine pozwala nam na kompleksowe tworzenie bardziej wymagających form - powiedział Rafał Kidziński z Platige Image".

Warto w tym miejscu przypomnieć, że serial "The Mandalorian" z oferty Disney+ jest również przygotowywany w dużym stopniu w oparciu o technologię Unreal Engine 4. O sprawie pisaliśmy szerzej w tym miejscu.

Źródło: https://news.publicdialog.pl/clients/3578/pr/507601/koala-platige-image-prezentuje-krotka-animacje-stworzona-w-oparciu-o-unreal-engine-4

Tagi: Platige Image polska Unreal Engine