Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.05.2020 14:57
PS5 DualSense
3293V

PS5 DualSense pozwoli „poczuć deszcz”. Deweloperzy otrzymują dema pokazujące możliwości kontrolera

Kontroler do PlayStation 5 ma zapewnić nową jakość wrażeń. Twórcy są zachęcani przez Sony do wykorzystywania innowacji przez kilka demonstracji. Sytuację potwierdza autor Thomas Was Alone, który wychwala sprzęt do PS5.

Sony przygotowuje się do wielkiej prezentacji PS5. Urządzenie zostanie prawdopodobnie ujawnione już na początku czerwca i możemy mieć pewność, że japoński gigant chce w najbliższym czasie pokazać graczom gry zmierzające na nową generację.

Jednym z deweloperów, który ma już dostęp do PlayStation 5 i DualSense jest Mike Bithell (Thomas Was Alone, John Wick Hex), który podczas ostatniego podcastu „Play, Watch, Listen” zdradził pewną ciekawostkę.

Producent PS5 zachęca deweloperów do korzystania z możliwości DualSense przez specjalne demonstracje. Twórcy mogą doświadczyć wszystkich uroków kontrolera i choć Mike Bithell nie mógł podzielić się pełnymi wrażeniami z pokazu, to jednak wspomniał o możliwościach wibracji połączonych z silnikiem Tempest 3D Audio.

Sony pozwala dosłownie „poczuć deszcz”, ponieważ haptyczne wibracje zostało podczas demonstracji idealnie połączone z dźwiękiem i w tym wypadku nie jest to zwykłe zarejestrowanie burzy. Twórcy „nagrali indywidualne krople deszczu” i następnie stworzyli miliony oddzielnych dźwięków.

Prezentacja robi podobno piorunujące wrażenie, ponieważ to zupełnie nowe połączenie rozgrywki (kontrolera) z dźwiękiem.

Źródło: https://www.ign.com/articles/ps5-dualsense-haptic-feedback-raindrops-demo

Tagi: dualsense playstation 5 ps5 Sony