Iza Łęcka Iza Łęcka 19.05.2020 08:33
Dark Souls bohater z okładki trzeciej części
1728V

Dark Souls z wyjątkowymi wynikami. Dark Souls 3 ogromnym sukcesem

Wymagająca seria From Software zyskała fanów na całym świecie, czego najlepszym dowodem są najnowsze wyniki przedstawione przez japońskie studio. Twórcy podsumowali wyniki sprzedaży Dark Souls 3 oraz całej trylogii.

From Software lata temu zapoczątkowało serię, która zyskała ogromną popularność za sprawą niezwykle wymagającego, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonującego, poziomu trudności. Gracze chętnie przemierzają krainy, giną z rąk potężnych przeciwników, ponosząc konsekwencje każdej przegranej, jednak wstają i chcą więcej.

Popularność serii potwierdza informacja prasowa przesłana przez Bandai Namco. Dark Souls 3 przekroczył już 10 mln sprzedanych egzemplarzy, a cała seria Dark Souls została kupiona w ilości ponad 27 mln kopii. Śmiało możemy mówić o gigantycznym sukcesie, biorąc pod uwagę specyficzny gatunek oraz poziom trudności, który potrafi skutecznie odstraszyć część graczy.

From Software oraz Bandai Namco mają w rękach niezwykle klimatyczne IP, a wielu sympatyków serii oczekuje, że najnowsza generacja przyniesie nowe odsłony oraz doświadczenia w tym uniwersum. Wciąż czekamy na informacje o Elden Ring, pozostaje więc mieć nadzieję, że deweloperzy oraz wydawca przygotowują się do wielkiego pokazu gry.

Według ostatnich doniesień, From Software skupia się na kilku projektach, lecz na liście nie znajduje się Bloodborne 2. Marka zarządzana przez Sony może jednak trafić na komputery osobiste.

Źródło: Informacja prasowa: Bandai Namco

Tagi: Bandai Namco dark souls iii From Software