Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.05.2020 17:22
Bloodborne logo
2868V

Bloodborne ma trafić na PC. Twórca God of War podał dalej wiadomość

Bloodborne to podobno kolejna produkcja Sony, która ma trafić na komputery osobiste. Prace nad portem dopiero ruszyły i choć nie możemy liczyć na szybką premierę, to jednak tytuł ma zadebiutować na kolejnej platformie.

Bloodborne jest aktualnie dostępny wyłącznie na PS4, ale tytuł ma podążyć drogą Horizon Zero Dawn i zostać wrzucony przez Sony na komputery osobiste. Informację przedstawiają dziennikarze Respawnfirst, którzy otrzymali następującą wiadomość:

„Bloodborne jest obecnie w trakcie tworzenia dla PC. Chciałem to przekazać chłopakom, którzy uwielbiają grać na PC. To może potrwać od 10 miesięcy do roku, a inne gry Sony na PC mogą zostać ujawnione wcześniej niż ten tytuł!”

Dziennikarze podkreślają, że Horizon Zero Dawn nie jest jedynym tytułem, który Sony chce zaoferować na PC, ale na ostateczne szczegóły musimy zaczekać do konkretnej zapowiedzi. Ze względu na długi czas opracowywania portu, decyzje biznesowe wciąż mogą zostać zmienione.

Redakcja nie chce podać swojego źródła ze względu na fakt, że sprawa jest bardzo delikatna. Osoby odpowiedzialne za ten przeciek prawdopodobnie zajmują się właśnie pracą nad tytułem i informacja na początku miała trafić wyłącznie do wąskiego grona odbiorców. Szczegóły zostały wrzucone na prywatną grupę, której nigdy nie powinny opuścić.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że wiadomość dotyczącą plotki podał dalej Cory Barlog (twórca najnowszej przygody Kratosa) – w swoim czasie pojawiło się kilka doniesień, według których to God of War również trafi na PC.

Bloodborne PC Cory Barlog

Źródło: https://respawnfirst.com/bloodborne-coming-pc-industry-insider/

Tagi: Bloodborne From Software SCE