Iza Łęcka Iza Łęcka 19.05.2020 08:07
PES 2020 UEFA Euro
1500V

PES 2020 otrzyma DLC UEFA EURO 2020. Konami potwierdziło szczegóły

W 2020 roku nie będziemy mogli doświadczyć zmagań pomiędzy piłkarzami w ramach Mistrzostw Europy. Konami jednak posiada licencję, którą zamierza wykorzystać, dlatego też, pomimo braku turnieju, gracze w przyszłym miesiącu pobiorą UEFA EURO 2020. Znamy pełną zawartość darmowego rozszerzenia.

Konami posiada licencję na przygotowanie rozszerzenia UEFA EURO 2020 do Pro Evolution Soccer, dzięki czemu sympatycy piłki kopanej mogą szykować się do wielkiego turnieju na wirtualnych boiskach. Pomimo wydarzeń na świecie, które wymusiły na organizatorach przeniesienie Mistrzostw Europy na przyszły rok, w przyszłym miesiącu do dyspozycji graczy zostanie oddane DLC. 

UEFA EURO 2020 zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych już 4 czerwca. Rozszerzenie będzie dostępne za darmo dla wszystkich posiadaczy eFootball PES 2020. Gracze otrzymają dostęp do wszystkich 55 drużyn narodowych UEFA, uwzględniając w tym oficjalne składy oraz stroje.

Twórcy zapewnią także tryb UEFA EURO 2020, dzięki któremu rozegramy mecze turniejowe, oraz „wiernie i wysoce realistyczne odtworzone” stadiony – Wembley i obiekt w Sankt Petersburgu. Deweloperzy opracowali również oficjalną futbolówkę nawiązującą do imprezy. Tryb będzie rozbudowywany.

Jak na razie nie poznaliśmy planów Konami dotyczących wydania PES-a 2021, choć w zeszłym roku pozyskano licencje na zespoły takie jak chociażby Juventus czy też Bayern Monachium. Możemy więc się spodziewać, że współpraca pomiędzy deweloperami a klubami trwać będzie przynajmniej kilka lat. 

Źródło: Informacja prasowa: Cenega

Tagi: eFootball PES 2020 konami PES Productions