Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.05.2020 14:47
Wiedźmin 4 Ciri
8161V

Wiedźmin 4 z Ciri jako główną bohaterką? Scenarzysta żałuje niektórych decyzji

CD Projekt RED skupia się teraz niemal wyłącznie nad dokończeniem prac nad Cyberpunkiem 2077, ale możemy mieć pewność, że pewnego dnia twórcy zaprezentują nową przygodę w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Czy będzie to historia przedstawiająca losy Ciri? Na to pytanie deweloperzy jeszcze nie chcą odpowiedzieć, ale Jakub Szamałek nie ukrywa, że jest to bardzo kusząca wizja.

CD Projekt zamierza w przyszłości skupić się na dwóch IP: Wiedźmin i Cyberpunku. Teraz zespół finalizuje prace nad Cyberpunkiem 2077 i podrzuca nam małe zajawki produkcji, ale możemy mieć pewność, że pewnego dnia twórcy pokażą światu nowy tytuł z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin 3: Dziki Gon wciąż notuje kapitalne wyniki i Polacy na pewno nie zrezygnują z takiej marki.

CD Projekt RED ma wiele opcji na rozwijanie uniwersum Wiedźmina, a jednym z wciąż pojawiających się tematów jest historia oczami Ciri. Podczas ostatniej sesji pytań i odpowiedzi, w której brał udział Jakub Szamałek (główny scenarzysta), pojawiło się właśnie pytanie o przygodę prezentującą losy Lwiątka z Cintry:

Pytanie: Czy kiedykolwiek rozważałeś kontynuację serii Wiedźmin z Ciri w roli głównej?”
Odpowiedź: Ciekawe pytanie. Czy chciałbyś zagrać w grę z Ciri jako główną postacią?”

Pracownik CD Projektu RED nie chciał bezpośrednio odpowiedzieć na pytanie, ale podkreślił, że żałuje niektórych decyzji związanych właśnie z Ciri:

„Żałuję, że nie udało nam się odkryć przeszłości Ciri. Ona jest tak niesamowicie bogatą i złożoną postacią. Z oczywistych względów – cóż, nie ma jej prawie przez dwie trzecie gry – nie dostała tyle czasu na ekranie, ile my, pisarze, byśmy chcieli. Ale może do tego wrócimy w przyszłości.”

Jest nadzieja? Jak wiadomo kiedyś CD Projekt RED mocno rozważał prace właśnie nad historią Ciri, jednak trudno powiedzieć czy w przyszłości zespół będzie chciał kontynuować ten projekt. Świat Sapkowskiego jest tak bogaty, że na jego podstawie bez problemu można stworzyć wiele zróżnicowanych opowieści, które na pewno chcieliby poznać gracze.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/05/18/the-witcher-4-ciri/

Tagi: CD Projekt RED ciri geralt wiedźmin wiedźmin 4