Iza Łęcka Iza Łęcka 18.05.2020 09:25
Anthem BioWare
1038V

Anthem krytykowane za powolny rozwój. BioWare odpowiada i uspokaja graczy

BioWare podkłada spore nadzieje w naprawę Anthem, jednak gracze potrzebują konkretów, a te nie nadchodzą. Brak istotnych aktualizacji spotyka się z mocną krytyką, na które studio odpowiada, zapewniając o rozbudowanym rozwoju trwającym od dawna.

Anthem to marka, która nie odniosła sukcesu. Pomimo obiecujących mechanizmów, brak zawartości i nakreślenia dopracowanej fabuły były jednymi z głównych wad produkcji, która miała przypaść do gustu sympatykom sieciowych zmagań. Twórcy jednak chcą ratować grę.

Zapowiedziano pełne odświeżone, a projekt nazwany roboczo Anthem 2.0 jest aktualnie rozwijany przez mały, 30-osobowy zespół. Najnowsze informacje nie uspokoiły graczy, a nawet poirytowały niektórych, dlatego też jeden z pracowników studia postanowił odpowiedzieć na zarzuty:

„To nie takie proste i zgadzam się, że to na nas spoczywa odpowiedzialność za wytłumaczenie niejasności. Praca trwa już od dłuższego czasu, zanim jeszcze ogłosiliśmy przerobienie gry w lutym. W rzeczywistości, pracujemy nad tym od zeszłego roku.”

Potwierdzają się tym samym słowa Jasona Schreiera, który już w listopadzie informował o projekcie odświeżenia gry. BioWare nie zostawi produkcji odłogiem, a ma szeroko zakrojone plany na jej powrót. Wiele jednak wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie możemy oczekiwać większych aktualizacji podstawowego Anthem.

Pomimo dobrych chęci i sporych nakładów jakie zostały przeznaczone na stworzenie nowego IP, sytuacja nie jest łatwa ani dla deweloperów, ani dla studia czy wydawcy. Na horyzoncie pojawiają się już powoli next-geny, a wrzucenie Anthem na nową generację mogłoby być jednym ze skutecznych rozwiązań. Do tego jednak muszą być zapewnione odpowiednie warunki: produkcja BioWare musi zostać wszechstronnie ulepszona.

Źródło: https://www.reddit.com/r/AnthemTheGame/comments/gkcib9/may_anthem_update/fqqyev3/

Tagi: Anthem bioware Electronic Arts