Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.05.2020 14:01
Control rozbuduje opowieść Alana Wake'a. Nowe wątki w nadchodzącym dodatku
931V

Control rozbuduje opowieść Alana Wake'a. Nowe wątki w nadchodzącym dodatku

Control, będące najnowszym dziełem studia Remedy Entertainment otrzyma wkrótce nowy dodatek fabularny. Ma on rozbudować opowieść pisarza z ich innej gry, czyli Alan Wake. Rzeczona produkcja obchodzi właśnie 10-lecie.

Nie będzie to jednak pierwszy raz, kiedy w Control jakieś nawiązania do Alana Wake'a się przewijają. Jeśli podczas przechodzenia gry czytaliście napotykane notki i artykuły z gazet, istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafiliście na wzmianki o pisarzu z Bright Falls

Zbliżający się dodatek nawiąże jednak znacznie wyraźniej do cenionej gry, o czym twórcy wypowiedzieli się w wywiadzie przeprowadzonym przez Game Informera. Sam Lake przyznał, że studio sugerowało podobny zabieg, ale nigdy nie mówiło o nim bezpośrednio. To, że Control nawiąże do przygód pisarza sugeruje też oficjalne logo dodatku, które możecie sprawdzić poniżej.

Drugi dodatek fabularny ma zadebiutować latem i nosić nazwę AWE. Na ten moment zbyt wiele szczegółów nie ma, ale wkrótce na pewno dowiemy się więcej. W przyszłym tygodniu ma się odbyć oficjalna transmisja z okazji 10-lecia istnienia gry Alan Wake.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2020/05/14/an-interview-with-sam-lake-about-alan-wakes-10-year-anniversary-and-what-comes-next-for

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment