Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.05.2020 22:30
Alan Wake
503V

Alan Wake będzie świętował 10. urodziny. Gracze liczą na zapowiedź kontynuacji, ale twórcy mają inne plany

Remedy Entertainment chce w przyszłym tygodniu świętować dziesiąte urodziny Alana Wake'a i choć gracze liczą na wielką zapowiedź nowej przygody pisarza, to jednak twórcy nie pozostawiają złudzeń. To wciąż nie najlepszy czas na wielki powrót tego IP.

Remedy Entertainment pracuje nad tajnymi projektami i wśród graczy wciąż pojawia się nadzieja, że pewnego dnia deweloperzy pokażą światu nową przygodę Alana Wake'a. Twórcy wiele lat temu pracowali nad grą, ale jak wiadomo wtedy nie mogli pozwolić sobie na samodzielne dokończenie prac i produkcja trafiła do szuflady. Następnie pojawiły się jeszcze problemy z samą marką, ponieważ deweloperzy nie byli jedynymi właścicielami IP.

Teraz jednak Remedy Entertainment ma już wszystkie karty i może w spokoju pracować nad kolejną opowieścią Alana. Czy to się właśnie dzieje? Miejmy nadzieje, że tak, ale przynajmniej w najbliższych dniach nie możemy liczyć na zapowiedź kontynuacji.

Twórcy potwierdzili, że w przyszłym tygodniu odbędzie się live-stream, podczas którego przedstawiciele studia będą świętować dziesiąte urodziny IP, jednak nie możemy liczyć na konkretną zapowiedź. Studio podkreśliło, że „nie ma nic do ogłoszenia”.

Źródło: Twitter: remedygames

Tagi: Alan Wake Microsoft Game Studios Remedy Ent.