Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.05.2020 09:30
Ogromne przychody gry
397V

Rekordowe wydatki na gry w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy kwartał 2020 roku to miliardy dolarów

Wygląda na to, że gracze bardzo chętnie wydają pieniądze na gry w tym roku. Przez pierwszy kwartał 2020 wydano miliardy dolarów na ten typ rozrywki. 

Wydatki na gry wideo to temat, który wszyscy dobrze znamy. Nie kojarzę osoby, która nie kupiła nigdy żadnej gry, a prawdopodobnie ciężko będzie mi w moim otoczeniu znaleźć taką, która nie wydaje pieniędzy na tego typu rozrywkę przynajmniej raz do roku. 

Grupa NPD, która zajmuje się badaniem rynku gier, opublikowała niezwykle ciekawe zestawienie za pierwszy kwartał 2020 roku. I, co ciekawe, pomimo zapowiedzi recesji i panującej pandemii koronawirusa (a może dzięki niej?), odnotowano rekordowe wydatki na przyjemności związane z grami wideo, w Stanach Zjednoczonych. 

Jak możemy przeczytać, w rzeczonym okresie wydano aż 10,86 miliarda dolarów na ten segment rozrywki. Jest to przyrost aż o 9% względem tego okresu w poprzednim roku. Analitycy podkreślają, że prawdopodobnie ma to związek z nałożoną kwarantanną. Najwięcej wydano na Animal Crossing: New Horizons, Call of Duty: Modern Warfare oraz Grand Theft Auto V (które można teraz dorwać za darmo).

Na same gry wydano 9,58 miliarda dolarów, a na sprzęty do nich 773 miliona dolarów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że odnotowano lekki spadek w przypadku PlayStation 4 i Xboksa One, ale znaczny przyrost w przypadku liczby kupowanych konsol Nintendo Switch, którego produkcje ostatnio dominują

Źródło: https://venturebeat.com/2020/05/15/npd-u-s-games-spending-hits-new-record-in-q1/

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Rockstar North