Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.05.2020 09:17
Animal Crossing
669V

Sprzedaż gier w USA. Switch zdominował ranking z ostatniego tygodnia

W ostatnich dniach mogliśmy zapoznać się z rankingiem sprzedaży gier na rynku brytyjskim. Okazało się wtedy m.in., że GTA 5 ma znów apetyt na pozycję lidera, podczas gdy znacznie świeższe produkcje, takie jak Final Fantasy 7 Remake opuściły już top 10. Sprawdźmy jak jest w USA.

W rankingu sprzedaży fizycznych wydań gier w USA rządzi Animal Crossing: New Horizons. Sprzedaż pudełkowych wydań tego exclusive'a ze Switch wzrosła o 6% w stosunku do sytuacji sprzed 2 tygodni. Rozeszło się już summa summarum 13,4 mln kopii tej produkcji, co znacznie przekracza prognozy Nintendo.

W zasadzie można powiedzieć, że ranking sprzedaży gier w ostatnim tygodniu (do 9 maja) zdominowały produkcje właśnie ze Switch. Oprócz Animal Crossing znakomicie rozchodziło się Mario Kart 8 Deluxe (głównie w pakietach ze Switch, które po okresie niedoboru towaru wróciły wreszcie do amerykańskich sklepów), Luigi's Mansion 3 i Ring Fit Adventure.

Najświeższa gra z zestawienia, czyli Final Fantasy VII Remake spadła z pozycji 6 na 7 w rankingu. Znacznie gorzej produkcji idzie w Europie.

Ranking sprzedaży fizycznych wydań gier w USA (ostatni tydzień):

  1. Animal Crossing: New Horizons
  2. MLB The Show 20
  3. Call of Duty: Modern Warfare
  4. NBA 2K20
  5. Ring Fit Adventure
  6. Mario Kart 8: Deluxe
  7. Final Fantasy 7 Remake
  8. Luigi’s Mansion 3
  9. Star Wars Jedi: Fallen Order
  10. Madden NFL 20

 

Źródło: https://wholesgame.com/news/u-s-best-selling-video-games-week-of-may-9-2020/

Tagi: animal crossing ranking sprzedaż usa