Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2020 18:38
PS5 PlayStation 5 biała obudowa
4993V

PS5 z ciekawą prognozą sprzedaży. Kolor może okazać się problemem dla wyników PlayStation 5

Sony przygotowuje się do wielkiej prezentacji PS5, a w Sieci pojawiają się kolejne, konkretne analizy wyników, jakie może osiągnąć PlayStation 5. Ace Research Institute jest przekonany, że problemem dla japońskiego next-gena może okazać się... Kolor.

Sony w tym tygodniu przedstawiło raport finansowy, w którym aktualnie Japończycy nie prezentują żadnych prognoz dotyczących sprzedaży PlayStation 5. Dyrektor finansowy z tego powodu musiał nawet tłumaczyć wątpliwości dotyczące promocji PS5.

Hiroki Totoki podkreślił jedynie, że PS5 zmierza na rynek bez problemu, więc Ace Research Institute przygotowało dokładny raport dotyczący sprzedaży PlayStation 5. Analityk Hideki Yasuda uważa, że Sony osiągnie 6 mln sprzedaży PS5 w bieżącym roku finansowym (do 31 marca 2021 roku) i w następnym (od 1 kwietnia 2021 roku do 31 marca 2022 roku) wyśle do sklepów 15 mln egzemplarzy urządzenia.

Hideki Yasuda w raporcie postanowił dokładnie zaznaczyć, że według niektórych promocja PlayStation jest opóźniona względem Xboksa Series X, który charakteryzuje się lepszą specyfikacją, a w dodatku Sony wciąż nie zaprezentowało gier.

Analityk podkreślił jednak, że głównym problemem PS5 może być kolor. Jeśli podstawowa jednostka będzie biała (tak jak DualSense), to może nie osiągnąć tak dobrych wyników, jak jego potencjalnie czarny odpowiednik. Mogę podejrzewać, że pracownik Ace Research Institute odnosi się do japońskiego rynku, ponieważ Nintendo wcześniej mierzyło się właśnie z takim problemem – Wii trafiło na rynek w białej obudowie i wielu graczy miało narzekać na wygląd sprzętu.

Źródło: https://twinfinite.net/2020/05/ps5-ace-research-analysis/

Tagi: playstation 5 PS5 sony