Iza Łęcka Iza Łęcka 13.05.2020 11:45
PS5 DualSense
3625V

Sony: wyniki sprzedaży PS5 będą „wszystkim”. Firma reaguje na wątpliwości dotyczące promocji PlayStation 5

Sony w raporcie finansowym nie przedstawiło szczegółowych informacji dotyczących PS5, jednak na spotkaniu z inwestorami pojawiło się istotne pytanie dotyczące PlayStation 5. Jeden z analityków zapytał, czy promocja next-gena Japończyków nie jest zbyt opóźniona względem działań Microsoftu.

W raporcie finansowym Sony nie zostały ujęte szczegółowe dane dotyczące PS5. Potwierdzono jedynie, że konsola zmierza na rynek i będzie dostępna w 2020 roku - w głównej mierze skupiono się bowiem na najnowszych rezultatach za miniony kwartał.

Podczas konferencji z inwestorami, analitykami i mediami kwestia PlayStation 5 nie mogła zostać pominięta. Jeden z analityków poprosił o komentarz dotyczący marketingu next-gena. Zapytano, czy działania Sony związane z promocją PS5 nie są opóźnione względem Microsoftu, jak jest to odbierane przez Sony i jaki będzie motyw przewodni reklamy nowej generacji. W przeciwieństwie do japońskiej korporacji, amerykański gigant stale przedstawia nowe informacje dotyczące nowej konsoli i chętnie wypowiada się o urządzeniu.

Na pytanie odpowiedział Hiroki Totoki, dyrektor finansowy PlayStation, który jednoznacznie stwierdził – jego korporacja myśli strategicznie, a w tym wypadku to wyniki będą świadczyć o działaniach Sony:

„W tej chwili musimy myśleć strategicznie, dlatego nie mogę powiedzieć nic więcej. Czy to osiągnie sukces? W tej kwestii uważam, że wyniki będą wszystkim, a po premierze wszystko stanie się jasne. Dołożymy natomiast wszelkich starań.”

CFO Sony zaznaczył również, że PS5 trafi na rynek „bez problemów”, choć pewne niedogodności mogą pojawić się w przyszłości. Dotychczas wszystko układa się zgodnie z planem japońskiego producenta, jednak w przypadku opracowywania gier nadal trzeba uwzględniać „opóźnienia w harmonogramach”. Zdaniem Totokiego, Sony musi niezwykle uważnie monitorować sytuację i szybko reagować.

Kolejne rezultaty finansowe zostaną opublikowane na początku sierpnia. Już w tym czasie powinniśmy poznać dokładne prognozy Sony dotyczące wyników PS5.

Źródło: https://twinfinite.net/2020/05/ps5-results-will-be-everything/

Tagi: playstation 5 ps5 sony