Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2020 17:49
DOOM Eternal Bethesda id Software
1016V

DOOM Eternal otrzymał wielką aktualizację i Denuvo na PC. Zwiastun i szczegóły nowości

Na serwerach DOOM Eternal wylądowała wielka aktualizacja. Gracze już dzisiaj mogą sprawdzić między innymi wzmocnione demony oraz zmierzą się z pogromcami Slayerów. Studio pokazuje nowości na zwiastunie i przedstawia dodatkowe szczegóły.

id Software kilka dni temu zapowiedziało aktualizację do Doom Eternal, a teraz pliki trafiły już do gry. Twórcy przygotowali szereg nowych funkcji, wśród których można wyróżnić między innymi wzmocnione demony – teraz potwory będą podróżować pomiędzy światami graczy i ich zadaniem będzie terroryzowanie śmiałków starających się ukończyć kampanię. Potężne stwory pojawią się w grze po 24 godzinach.

Fani uniwersum mogą teraz walczyć o kolejne rangi, dzięki którym zgarną ciekawe nagrody. Co ciekawe, studio postanowiło zabezpieczyć grę na PC za pomocą Denuvo, a ponadto deweloperzy postanowili kolejny raz ulepszyć BattleMode. Tryb PVP będzie stale rozbudowywany.

Nowości w DOOM Eternal

 • Wzmocnione demony są już dostępne! Kiedy w kampanii dla jednej osoby gracz zginie, demon, który go pokonał, zostaje wzmocniony i przeniesiony do rozgrywki innego gracza, aby walczyć ponownie! Jeśli zlikwidujesz wzmocnionego demona, otrzymasz nie tylko mnóstwo zdrowia i amunicji, ale też dodatkowe PD do postępów w wydarzeniach w grze! Włącz/wyłącz wzmocnione demony w zakładce Gra w opcjach menu głównego.
 • Awansowanie na szczeblach jest już dostępne. Gdy osiągniesz 250 poziom DOOM otrzymasz pierwszy szczebel i odblokujesz specjalne insygnia, pokazujące twoją rangę innym graczom. Każdy zdobyty szczebel resetuje twój poziom DOOM do 1. i przyznaje ci kolejne insygnia rangi. Zaliczając postępy na nowych szczeblach, zachowujesz całe swoje wyposażenie.

Nowe funkcje na PC

Dodano system przeciwdziałający oszustwom Denuvo. Jest on wymagany, aby grać w BATTLEMODE na PC.

 • System przeciwdziałający oszustwom Denuvo korzysta ze sterownika jądra systemu.
 • Użycie sterownika jądra systemu rozpoczyna się po uruchomieniu gry i kończy się, jeśli z jakiegoś powodu gra zostanie zatrzymana/wyłączona.
 • System przeciwdziałający oszustwom Denuvo nie robi zrzutów ekranu, nie skanuje twojego systemu plików ani nie streamuje kodu z Internetu.
 • System przeciwdziałający oszustwom Denuvo można w każdej chwili odinstalować poprzez funkcję „Dodaj/usuń programy”.

Ulepszenia istniejących funkcji w kampanii dla jednego gracza na WSZYSTKICH platformach

 • Zmniejszono obrażenia odnoszone w trakcie pływania.
 • Dodano możliwość pionowego odskoku w wodzie.
 • Kombinezon przeciwpromienny w Taras Nabad przesunięto bezpośrednio przed obszar wodny, aby był lepiej widoczny, kiedy gracz wchodzi na arenę.
 • Usunięto wszelkie skalowanie obrażeń względem poziomu trudności (dotyczy zarówno wody, jak i szlamu).
 • Dodano samouczek kampanii do trutnia maykrów podczas pierwszego spotkania z nim w Urdak.
 • Dodano opcję przytrzymania (domyślna) lub naciśnięcia dla podwójnego odskoku w zakładce Gra w opcjach menu głównego. Przytrzymanie pozwala graczowi odskoczyć dwukrotnie poprzez przytrzymanie przycisku lub klawisza. Opcja naciśnięcia wymaga od gracza dwukrotnego naciśnięcia przycisku lub klawisza.
 • Zwiększono efektywność obrażeń rozłożonych w czasie dla modyfikacji „Wiązka mikrofalowa” karabinu plazmowego.

id Software nie zapomniało także o wyeliminowaniu wielu błędów, a wszystkie szczegóły znajdziecie na witrynie deweloperów. Autorzy podkreślają, że mają jeszcze wielkie plany dotyczące rozwoju Doom Eternal – wkrótce poznamy konkrety o pierwszym, fabularnym DLC.

Źródło: https://slayersclub.bethesda.net/pl/article/2zHgbzsIV8gTzFUZ75ADGx/update-1

Tagi: aktualizacja Bethesda Doom Eternal id Software