Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.05.2020 12:13
Epic Games Store GTA 5
846V

Darmowe GTA 5 przeciążyło serwery Epic Games Store. Firma dziękuje za cierpliwość

Oferta darmowego Grand Theft Auto 5 przyciągnęła do Epic Games Store ogromną liczbę graczy. Tak dużą, że serwery sklepu miały wczoraj problem z normalnym działaniem.

Wygląda na to, że na tak ogromne zainteresowanie nie liczyła nawet sama obsługa Epic Games Store. GTA 5 Premium Edition jest od wczoraj rozdawane za darmo na Epic Games Store. Jak łatwo się domyślić rzesza graczy uderzyła wczoraj do rzeczonego systemu cyfrowej dystrybucji, co przez wiele godzin powodowało poważne problemy z działaniem serwerów.

Darmowe GTA 5 paraliżowało serwery Epic Games Store

Wczoraj obsługa Epic Games Store prosiła na swoim Twitterze o cierpliwość w zawiązku z przeciążonymi serwerami.

"Rozumiemy, że wielu użytkowników nie jest w stanie wejść do Epic Games Store w tym momencie. Doceniamy waszą cierpliwość i kontynuujemy pracę nad rozwiązaniem problemu" - napisała obsługa sklepu.

Dziś wygląda na to, że problemy z Epic Games Store zostały już rozwiązane. Usługi oferowane przez Epic Games są w pełni dostępne.

"Zastosowaliśmy pewne aktualizacje, które zapewniły rozwiązanie problemów. Nasi użytkownicy powinni już mieć pełny dostęp do Epic Games Store i Launchera w tym momencie. Będziemy kontynuować monitorowanie ruchu sieciowego. Dziękujemy za waszą cierpliwość!" - czytamy w porannym komunikacie Epic Games.

GTA 5 to najnowsza, darmowa gra w ofercie Epic Games Store. Będzie ją można pobierać do 21 maja. Niedługo otrzymamy kolejną darmową produkcję. Już pojawiają się spekulacje, jakie to mogą być tytuły (mówi się m.in. o Civilization VI).

Źródło: https://twitter.com/EpicGames/status/1261132043129413632

Tagi: epic games store gta 5