Iza Łęcka Iza Łęcka 15.05.2020 11:00
Fornite bohaterowie w białych skinach
674V

Fortnite osiągnął 1 mld dolarów z mikrotransakcji na samych urządzeniach mobilnych

Fortnite stale cieszy się gigantycznym zainteresowaniem, a najnowsze dane przedstawione przez Sensor Tower potwierdzają, że gracze nie tylko chętnie spędzają czas na serwerach gry, ale i entuzjastycznie płacą za mikrotransakcje. Jak to mówią – "gracze graczom zgotowali ten los".

Fortnite oficjalnie zmierza na nową generację, a Epic Games zamierza przenieść produkcję na Unreal Engine 5. Nieprawdopodobna popularność i systematycznie osiągane sukcesy są podstawą do rozwijania produkcji oraz coraz szerzej zakrojonych planów twórców.

Najnowszy niesamowity wynik potwierdził Sensor Tower, zgodnie z którym Fortnite na samych urządzeniach mobilnych wygenerował przychód w wysokości 1 mld dolarów. Wynik nie uwzględnia pieniędzy wpłaconych przez graczy korzystających z konsol oraz komputerów osobistych.

Fortnite wylądował na Google Play dopiero w kwietniu tego roku, ale już od tego czasu wygenerował blisko milion dolarów. Gra została pobrana 129 mln razy i posiada 350 mln zarejestrowanych użytkowników. W ostatnim koncercie zorganizowanym na serwerach Fortnite uczestniczyło jednocześnie 12,3 mln graczy.

Wygenerowanie wspomnianego 1 mld dolarów potwierdza skalę sukcesu Epic Games i ogromne zainteresowanie produkcjami na urządzeniach mobilnych. Fortnite na pewno będzie rozwijany jeszcze przez wiele długich lat, gdyż Epic Games nie pozwoli sobie na zabicie kury znoszącej złote jaja.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/fortnite-has-made-1-billion-from-microtransactions/1100-6477307/

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software