Iza Łęcka Iza Łęcka 07.05.2020 08:40
Fortnite bohaterowie
535V

Fortnite jedną z największych gier w historii. Epic Games chwali się niesamowitym zainteresowaniem

Fortnite stale powiększa ogromną już bazę swoich użytkowników. Epic Games udostępniło najświeższe dane dotyczące zeszłego miesiąca - ich Battle Royale to jedna z największych gier w historii, biorąc pod uwagę ilość zarejestrowanych graczy.

Epic Games ma w garści kurę znoszącą złote jaja. Chociaż obecnie deweloperzy mierzą się z falą krytyki za sprawą przedłużenia trwającego sezonu do 4 czerwca, nie można powiedzieć, że brak wyczekiwanych zmian skutecznie zniechęca graczy do aktywności na serwerach.

Wydawca potwierdził właśnie niesamowite rezultaty. Fortnite jest jedną z największych gier w historii z liczbą ponad 350 milionów zarejestrowanych graczy. Wynik umiejscawia grę na czele rankingu tuż obok takich pozycji jak chociażby Minecraft. Choć Epic Games niezbyt często dzieli się konkretnymi danymi, wiemy że popularność gry stale rośnie - w marcu 2019 zarejestrowanych było 250 milionów entuzjastów BR. Jednocześnie tylko w kwietniu gracze spędzili na serwerach przeszło 3,2 miliarda godzin. Ten wynik robi wrażenie.

Powodów tak wielkiego sukcesu jest całkiem sporo. Spośród nich nie sposób wymienić ciągłej aktualizacji zawartości i dodawania świeżych form spędzania czasu na serwerach. Jakiś czas temu Epic uruchomił tryb Party Royale, który stanowi znakomitą przestrzeń do spotkań ze znajomymi. Również coraz to nowsze koncerty spotykają się z niezwykle pozytywnym odbiorem, przyciągając miliony graczy na wydarzenia.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/5/6/21249497/fortnite-350-million-registered-players-hours-played-april

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Software Minecraft wyniki