Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.05.2020 17:44
Fornite
913V

Fortnite oficjalnie na PS5 i Xbox Series X. Gra przeskoczy na Unreal Engine 5

Epic Games potwierdziło nową wersję Fortnite. Gra trafi na konsole nowej generacji i otrzyma nawet specjalną aktualizację do Unreal Engine 4. Niestety, na największe atrakcje przyjdzie nam zaczekać do przyszłego roku.

Epic Games w ramach Summer Game Fest właśnie prezentuje Unreal Engine 5  i podczas wydarzenia otrzymaliśmy ciekawą zapowiedź: Fortnite oficjalnie zmierza na PS5 i Xboksa Series X. Nie jest to pewnie dużę zaskoczenie, ale gra będzie dostępna od premiery konsol nowej generacji.

Na początku nie możemy liczyć na wiele atrakcji, ponieważ tytuł będzie dalej działał na Unreal Engine 4, ale w przyszłości deweloperzy zadbają o aktualizację, dzięki której pozycja będzie działać na nowej wersji silnika. Twórcy zapewnią między innymi ulepszoną oprawę:

„Nie możemy w tej chwili powiedzieć nic konkretnego, ale mocniejszy sprzęt pozwoli nam poprawić wydajność i grafikę. W chwili premiery na konsolach nowej generacji Fortnite będzie wykorzystywać Unreal Engine 4. Grę na Unreal Engine 5 przeniesiemy w połowie 2021.”

Epic Games oczywiście zaoferuje płynne przejście pomiędzy generacjami, a na nowych platformach załączymy swoje konta. PS5 i Xbox Series X identycznie jak PS4 oraz Xbox One skorzystają z kont Epic Games, więc bez problemu przeniesiecie swoje skórki na next-geny.

Źródło: https://www.epicgames.com/fortnite/pl/news/fortnite-is-head-to-next-gen-consoles

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software