Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.05.2020 12:03
FFVII Remake
1018V

Ranking sprzedaży z UK. Final Fantasy VII Remake już poza Top 10

Ostatni ranking sprzedaży cyfrowej pokazał, że w Europie Final Fantasy VII Remake cieszy się mniejszym zainteresowaniem, niż w USA. Wygląda na to, że z podobną sytuacją mamy do czynienia w tradycyjnej sprzedaży wydań fizycznych gier.

Na PS Store w kwietniu Final Fantasy VII Remake uplasowało się w Europie tylko na 4 pozycji w rankingu cyfrowych bestsellerów. Ostatnie rankingi sprzedaży wydań pudełkowych z Wielkiej Brytanii pokazywały, że gra Square Enix miała problem nawet w momencie premiery z utrzymaniem się na podium. Teraz, zaledwie po miesiącu od premiery (która odbyła się 10 kwietnia), tytuł w ogóle wyleciał z zestawienia TOP 10 w UK. Wg danych GfK FFVII Remake uplasowało się w ostatnim tygodniu na 13 pozycji rankingu. Wychodzi na to, że przygodą Clouda są zdecydowanie bardziej zainteresowani Amerykanie.

W ostatnim tygodniu w Wielkiej Brytanii rozeszło się ok. 225 tysięcy fizycznych wydań gier, co stanowi dobry wynik w porównaniu z sytuacją sprzed roku. W szczególności zainteresowaniem cieszyło się GTA 5, którego sprzedaż podskoczyła o 47% w porównaniu z sytuacją sprzed 2 tygodni. O niesamowitym sukcesie mogą też mówić twórcy Animal Crossing: New Horizons. Zainteresowanie tytułem ze Switch zwiększyło się o 135% względem ostatnich tygodni.

Ranking sprzedaży gier w UK:

  1. Animal Crossing: New Horizons
  2. Grand Theft Auto 5
  3. FIFA 20
  4. Call of Duty: Modern Warfare
  5. Mario Kart 8: Deluxe
  6. Star Wars Jedi: Fallen Order
  7. Luigi's Mansion 3
  8. Red Dead Redemption 2
  9. Minecraft (Switch)
  10. New Super Mario Bros U Deluxe

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-11-uk-charts-animal-crossing-new-horizons-sales-surge-135-percent

Tagi: ffvii remake sprzedaż top 10 uk wielka brytania