Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2020 19:00
Respawn Entertainment Titanfall Apex Star Wars
1433V

Titanfall 3 nie powstaje. Respawn szykuje zapowiedź, a DICE LA pracuje nad nowym shooterem

Nie mam najlepszych informacji dla fanów uniwersum Titanfall. Respawn nie pracuje nad nową produkcją, ale chce w tym roku zapowiedzieć nowy projekt. W dodatku dowiedzieliśmy się, że DICE LA rozwija coś zupełnie nowego.

Respawn Entertainment świętuje 10-lecie powstania. Studio w trakcie jednej dekady osiągnęło ogromny sukces zapewniając takie produkcje jak Titanfall, Titanfall 2, Apex Legends oraz oczywiście Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Nie możemy jednak liczyć na szybką premierę Titanfall 3. W zeszłym roku Vince Zampella wspomniał, że zespół pracuje nad dostarczeniem „więcej Titanfall”, ale według najnowszych informacji – nie powstaje żaden projekt z tego uniwersum. Studio prawdopodobnie anulowało prace ze względu na Apex Legends oraz Star Wars Jedi: Upadły Zakon – ten drugi tytuł stał się już „marką” i Respawn będzie odpowiedzialne za jej rozwój.

Respawn Entertainment nadal chce powrócić do serii Titanfall, ale przynajmniej w najbliższym czasie nie możemy liczyć na nową część. Zamiast tego zespół chce pokazać „niespodziankę” na EA Play Live 2020.

Jak wiadomo Vince Zampella zajmuje się także DICE LA i możemy potwierdzić, że zespół pracuje nad „nowym shooterem”, który wykorzystuje silnik Frostbite. Aktualnie w LA pracuje około 100 deweloperów, którzy tak jak wcześniej zapowiadaliśmy: nie będą już kolejnym studiem DICE. Zampella zadba o rozbudowę zespołu i pomoże w pełnym rebrandingu. Niestety, w tym wypadku nie wiemy, czy pierwsza zajawka pojawi się na wspomnianej konferencji Elektroników.

Źródło: https://www.ign.com/articles/respawn-boss-hints-at-new-shooter-while-marking-studios-10th-anniversary

Tagi: Apex Legends Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Upadły zakon titanfall