Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.05.2020 19:30
Netflix jakość
1008V

Netflix zapowiada powrót do wysokiej jakości streamingu. Firma przywraca bitrate

Netflix wywołał burzę zapowiadając obniżenie jakości materiałów wideo, jednak streamingowy gigant tylko przetarł szlaki dla kolejnych korporacji. Pandemia wciąż trwa, ale najwidoczniej możemy liczyć, że już w niedalekiej przyszłości powróci wysoka jakość produkcji.

Netflix w marcu zapowiedział „ograniczenie jakości” w Europie i wiadomość wywołała burzę. Platforma zareagowała na prośbę komisarza Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług, który stwierdził, że z powodu pandemii niezbędne jest odciążenie Sieci. Decyzja platformy zachęciła inne korporacje do reakcji i między innymi Sony zapowiedziało „zmniejszenie szybkości pobierania gier”.

Jak się później okazało, Netflix tak naprawdę zmniejszył bitrate na różnych materiałach i przykładowo w przypadku produkcji o jakości 4K ograniczył ilość przesyłu danych o połowę (z 15,3 Mb/s do 7,6 Mb/s). Różnice były odczuwalne dla wielu użytkowników i nie wszyscy mogli się z tym pogodzić, ale najwidoczniej już wkrótce wszystko wróci do normy.

Redakcja Forbes otrzymała wiadomość, że Netflix zamierza przywracać wyższą jakość we wszystkich produkcjach, jednak aktualnie bitrate wraca do normy w Niemczech. Firma najwidoczniej chce podwyższać standard stopniowo i zdecydowano się aktualnie na jeden kraj.

Bardzo możliwe, że Netflix zamierza prowadzić dyskusje z poszczególnymi dostawcami usług internetowych, by mieć pewność, że platforma nie wpłynie negatywnie na jakość Sieci i nie spowoduje przeciążeń.

Jeśli szukacie ciekawych produkcji dostępnych na Netflix, sprawdźcie nasze recenzje: „Osądzeni przez media” oraz „The Eddy”.

Źródło: https://antyweb.pl/netflix-przywraca-jakosc-bitrate

Tagi: 4k bitrate jakość netflix