Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.05.2020 15:35
The Last of Us 2 Ellie z gitarą
3220V

The Last of Us 2 nie zmusi graczy do zabijania psów. Naughty Dog zareagowało na wiadomość

W The Last of Us 2 będziemy mordować kolejnych ludzi i wybijać następnych zarażonych, ale dla części graczy problemem okazał się fragment artykułu, według którego Ellie będzie musiała zabijać psy. Sytuację postanowiło nawet skomentować Naughty Dog.

Ostatni zwiastun The Last of Us 2 jest niezwykle krwawy i pokazuje kilka brutalnych scen. Ellie nie ma problemu z podcięciem gardła drugiemu człowiekowi, co w zasadzie zostało nawet dobrze przyjęte przez graczy. Nie brakowało pochwał skierowanych w kierunku Naughty Dog, ale wszystko zmieniło się wczoraj.

W Sieci pojawił się fragment artykułu, według którego Ellie będzie musiała zabijać psy, ponieważ zwierzęta mogą ją wywęszyć i następnie zaatakować. Według tekstu, bohaterka musi także uważać, ponieważ każdy zwierzak posiada swojego pana, który mocno przeżyje stratę czworonoga.

Wiadomość oburzyła część graczy, którzy nawet nie sprawdzili, skąd pochodzi ta informacja. Sytuację musiał wytłumaczyć Arne Meyer z Naughty Dog: pracownik studia podkreślił, że jest to fragment tekstu marketingowego przygotowanego przez sklep i jego zespół nie pomagał w stworzeniu tych informacji.

Pamiętajcie, że to nie koniec pokazów The Last of Us 2, ale lepiej unikajcie miejsc, w których możecie łatwo natrafić na spoilery. Na Twitterze można nawet znaleźć zakończenie historii.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/the-last-of-us-2-wont-make-you-kill-dogs/1100-6477013/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II