PS5 i Xbox Series X z oficjalną obsługą Unreal Engine. Epic Games wydało aktualizację

News
1629V
PS5 i Xbox Series X z oficjalną obsługą Unreal Engine. Epic Games wydało aktualizację
Wojciech Gruszczyk | 05.05.2020, 17:49

Epic Games właśnie zapowiedziało nową aktualizację do Unreal Engine, dzięki której deweloperzy mogą korzystać z narzędzi do przygotowywania gier na PS5 i Xboksa Series X. Twórcy silnika zamierzają rozwijać technologię i zapewnić duże wsparcie nowej generacji.

Epic Games potwierdziło przygotowanie nowej aktualizacji do Unreal Engine, dzięki której PlayStation 5 i Xbox Series X otrzymały „oficjalne wsparcie”. Najnowsza wersja silnika przyniesie korzyści deweloperom.

Inżynierowie podkreślają, że jest to „początek” wsparcia PS5 i Xboksa Series X. Epic Games zamierza przez cały rok wydawać kolejne aktualizacje z „optymalizacjami, poprawkami i wymaganiami certyfikacyjnymi”, dzięki którym deweloperzy w prosty sposób otrzymają możliwość kreowania gier na next-geny.

Programiści otrzymają teraz odpowiednie narzędzia, by móc w łatwiejszy sposób doprowadzać swoje przygody na konsole nowej generacji. Epic Games zależy na wsparciu sprzętu Sony oraz Microsoftu, ponieważ jak wiadomo z Unreal Engine korzystają deweloperzy z całego świata

Od marca 2015 roku silnik jest dostępny za darmo. Twórcy muszą jednak liczyć się z podziałem zysków, gdy ich produkcja trafi na rynek i zacznie zarabiać.

Więcej na temat next-genowych gier usłyszymy już w najbliższy czwartek. Microsoft w tym dniu zaprezentuje pozycje third-party, wśród których na pewno nie zabraknie pozycji kreowanych na Unreal Engine. To jednak dopiero początek atrakcji szykowanych przez amerykańską korporację.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/5/5/21247249/epic-ps5-xbox-series-x-unreal-engine-support-release-developer

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper